Przeprowadzka międzynarodowa - czy zabierać się za nią samodzielnie?

piątek, 18 sierpnia 2017 r., 16:24
fot. nadesłane

Przeprowadzenie się do innego kraju to niemałe wyzwanie. Musimy przede wszystkim zaplanować swoją przeprowadzkę tak, aby była ona bezpieczna, szybka oraz wygodna, a przy tym nie generowała wysokich kosztów. Oczywiście, im więcej mamy do przewiezienia, tym więcej pracy nas czeka. Wobec tego, czy warto zabierać się za przeprowadzkę samodzielnie? A może lepiej skorzystać z pomocy firm przeprowadzkowych?

Anglia, Norwegia, Holandia czy Niemcy - Polacy emigrują obecnie do wielu krajów europejskich. Niektórzy wyjeżdżają tylko sezonowo, inni z kolei decydują się na wyjazd na stałe. W tym drugim przypadku musimy podjąć decyzję, czy zabierać ze sobą całe mienie, włącznie z meblami oraz ze sprzętami AGD i RTV, książki, czy też tylko najpotrzebniejsze nam przedmioty, na przykład ubrania, kosmetyki, dokumenty, pamiątki.

Gdy nie zamierzamy brać ze sobą zbyt wielu rzeczy, sprawa jest prosta. Gdy jednak chcemy wziąć ze sobą praktycznie całe wyposażenie poprzedniego domu, będziemy musieli przemyśleć, jak to wszystko przetransportować.

Przeprowadzka za granicę - o czym musimy pamiętać?

Każda przeprowadzka jest męcząca. Niezależnie od tego, co chcemy ze sobą zabrać, musimy to zapakować, dobrze zabezpieczyć. Gdy przewozimy delikatne, w razie na uszkodzenia rzeczy, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że w trakcie transportu mogą się zniszczyć.

Oczywiście, gdy przeprowadzamy się do innego kraju, warto też sprawdzić, czy nasze sprzęty czy inne mienie przydadzą się na miejscu, na przykład problemem może być brak kompatybilności wtyczek urządzeń elektrycznych i elektronicznych.

Czasami po prostu niektórych rzeczy nie warto ze sobą zabierać, na przykład wtedy, gdy są one już zużyte, nie działają dobrze, mogą nie przydać się na miejscu lub mogą nie pasować do nowego lokum.

Musimy więc przemyśleć, jak przeprowadzka ma przebiegać i spojrzeć na nią z perspektywy. Czy będziemy mogli poradzić sobie z przewiezieniem wszystkiego samodzielnie? Czy mamy mienie, które jest trudne w przenoszeniu i transporcie? Czy wystarczy nam czasu na to, aby zorganizować przeprowadzkę?

Przeprowadzka za granicę - kiedy lepiej skorzystać z pomocy firmy przeprowadzkowej?

Jeżeli w związku z naszą międzynarodową przeprowadzką pojawia się problem, na przykład związany z trudnościami w przenoszeniu czy przewożeniu mienia, warto pomyśleć o pomocy fachowców. Z takich usług możemy skorzystać między innymi w firmie Jupiter. Wbrew pozorom, przeprowadzka międzynarodowa z firmą przeprowadzkową wcale nie jest taka droga!

Dzięki pomocy firm przeprowadzkowych możemy uzyskać wsparcie praktycznie od A do Z. Wiele firm zapewnia klientom kompleksowe wsparcie, które rozpoczyna się od pakowania mienia, poprzez jego wyniesienie z lokum, przewiezienie, a skończywszy na wniesieniu do nowego miejsca zamieszkania, rozpakowaniu i ułożeniu wszystkiego we wskazanych miejscach.

Co więcej, możemy otrzymać też skorzystać z dodatkowych usług, które obejmują między innymi sprzątanie, magazynowanie, utylizację niepotrzebnego mienia.

Przeprowadzka za granicę - ile to kosztuje?

Koszty związane z przeprowadzką międzynarodową są ustalane indywidualnie. Są one zależne przede wszystkim od dystansu do pokonania, ilości mienia, które mamy przewieźć, liczby pracowników do pomocy, a także od dodatkowych kosztów, które związane są z transportem, na przykład opłatami za autostrady, przejazdy tunelami, skorzystanie z promów.

Najczęściej ogólny koszt przeprowadzki wynosi od około 2 000 do 4 000 złotych. Wobec tego warto skontaktować się z kilkoma firmami przeprowadzkowymi, które zajmują się ich organizacją międzynarodowo, aby uzyskać dokładne wyceny.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.