Jak duży dom potrzebujesz?

piątek, 18 sierpnia 2017 r., 16:01
fot. nadesłane

Podjęliśmy ważną życiową decyzję - będziemy budować dom. To wielka odpowiedzialność, zmieniająca dotychczasowe życie. Musimy jednak zastanowić się, jakiej wielkości dom będzie dla nas najlepszy?

To niezwykle istotna sprawa, by dobrać odpowiedni projekt domu, który będzie dostosowany do naszych potrzeb. Każdy przecież ma inne potrzeby, wymagania, inną sytuację życiową, więc przed podjęciem tej ważnej decyzji, trzeba zebrać wszystkie istotne kwestie, by dobrze zadecydować. Jest tak naprawdę kilka grup ludzi, na podstawie których można dopasować odpowiednie rozwiązanie dla własnych wymagań. W jakiej grupie jesteś?

Mały dom dla pary

Jeśli nie planujesz dzieci, nie marzysz o wielkim pałacu, a w życiu kierujesz się dewizą - im mniej, tym lepiej, to mały dom, najlepiej parterówka, będzie dla ciebie doskonałym rozwiązaniem. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, a najważniejsze z nich to mniejsze koszty wybudowania i utrzymania. Działka też nie musi być pokaźnych rozmiarów, bo niewielki dom i na niedużej będzie prezentował się bardzo dobrze. Minusem tego rozwiązania jest to, że w życiu nigdy nic nie wiadomo, i jak na dzisiaj nie planujemy potomstwa, to nie możemy być tego pewni za jakiś czas.

Trochę większy

Z tego względu może kolejne rozwiązanie będzie tym, co najlepiej ci podpasuje. Mowa o domku średniej wielkości, w którym - podobnie jak w domu parterowym - jest wszystko, co niezbędne do normalnego funkcjonowania, ale dodatkowo są pomieszczenia gotowe na przyjazd gości lub ewentualne powiększenie rodziny. Taki dom jest oczywiście droższy w utrzymaniu, ale i tu - za pomocą różnych rozwiązań - można wszystko zaplanować rozsądnie i oszczędnie.

Duży dom - duże potrzeby

A może jesteś człowiekiem, który planujemy mieć dużo dzieci i w ogóle chce mieszkać w dużym domu? Jeśli tak przygotuj się na większe koszty - podczas budowy, jak i późniejsze, masz też jednak świadomość, że twój dom będzie naprawdę komfortowym miejscem do życia, robiącym wrażenie na każdym gościu. Oczywiście tutaj, jak i w każdym przypadku można na niektórych materiałach oszczędzić, aby koszt wybudowania i utrzymania domu był niższy, pamiętajmy jednak, żeby nie oszczędzać zbyt mocno, bo można stracić więcej niż zyskać.

I jak, w której jesteś grupie? Oczywiście temat nie wyczerpuje wszystkich możliwości, pokazuje jednak, że jest wiele opcji do wyboru i tylko od nas zależy, co wybierzemy.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.