Batalia Napoleońska już w sobotę w Będominie

piątek, 18 sierpnia 2017 r., 13:09
fot. archiwum

Pokazy artylerii, kawalerii, piechoty, cesarza Napoleona Bonaparte oraz rekonstrukcja bitew stoczonych na ziemiach polskich na początku XIX wieku - to wszystko będą mieli okazję zobaczyć ci, którzy w sobotę pojawią się w Będominie podczas dorocznego już widowiska historycznego pod nazwą "Batalia Napoleońska".

W sobotę w Muzeum Hymnu Narodowego trwać będzie "Bitwa Napoleońska - Będomin 2017". To wielkie widowisko historyczne przygotowane zostało dla uświetnienia wydarzeń z okresu wojen napoleońskich.

Batalia Napoleońska stanowi doskonałe odwzorowanie wojennych realiów, fragment prawdziwej historii. Pamiętając, że tworzą ją nie tylko wielkie bitwy, ale również obozowa rzeczywistość, potyczki i starcia, patrole i rekonesanse. Obserwatorzy widowiska na czas trwania imprezy staną się świadkami żywej historii.

Program XII Batalii Napoleońskiej:
godz. 11. - uroczyste otwarcie, powitanie gości,
godz. 11.15 - scenka Wybicki i Pieśń Legionów
godz. 11.30 - Prezentacja rodzajów wojsk - musztry formacji
godz. 12. - Odsłonięcie gabloty orłów Straży Granicznej
godz. 12.30 - pokaz artyleryjski
godz. 13. - Pokazy historyczne: "Jak o broń dbać trzeba" oraz "Kuchnia obozowa"
godz. 13.30 - scenka: Tajemniczy gość
godz. 14. - Potyczka w parku
godz. 14.30 - Pokaz medycyny obozowej
godz. 15. - Pokaz mody oraz tańców historycznych
godz. 16. - Sceny historyczne: pojedynek i sąd wojenny
godz. 16.30 - Wykład - Działalność Józefa Wybickiego w Księstwie Warszawskim
godz. 18. - Inscenizacja bitwy

Dodatkowymi atrakcjami będą: jarmark regionalny, prezentacja sprzętu Straży Granicznej oraz prezentacje Szwadronu Kawalerii im. Pułku ułanów Zaniemeńskich.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.