Nowy Barkoczyn. Nad Jeziorem Barkocińskim rozbrzmiewała muzyka

czwartek, 17 sierpnia 2017 r., 10:53
fot. AL

W świąteczne, wtorkowe popołudnie nad Jeziorem Barkocińskim zabrzmiała muzyka. Wszystko za sprawą pierwszego letniego koncertu. Na plenerowej scenie dla licznie zebranej publiczności wystąpił 23-letni Paweł Kreft wraz z zespołem. - Jak zaczynałem z muzykę, to marzyłem, aby tu zagrać. Jestem bardzo szczęśliwy, że zagrać dla Was, moich sąsiadów - podkreślał młody artysta.

Paweł Kreft ma 23 lata. Jest mieszkańcem Nowego Barkoczyna. Kształci się na drugim roku Szkoły Muzyki Nowoczesnej we Wrocławiu.

- Czuję, że mam bardzo dużo emocji takich, których nie potrafię pokazać w inny sposób niż przez muzykę. Jest też fotografia, która jest drugą stroną mojego artystycznego życia. Głównie jednak to w muzyce, w brzmieniu dźwięków potrafię przekazać dany nastrój, uczucia, które są we mnie - podkreśla młody artysta.

I to właśnie jego autorskie kompozycje, jak i covery znanych zespołów i artystów mieli okazję wysłuchać ci, którzy wtorkowym późnym popołudniem pojawili się nad jeziorem Barkocińskim. Odbył się tam pierwszy Letni Koncert.

- W tym roku bardzo mało występowałem publicznie. Gromadziło się we mnie to, że bardzo chciałbym przekazać komuś swój materiał i to, co mi w duszy gra. Na przestrzeni ostatnich dwóch-trzech lat Nowy Barkoczyn bardzo się zmienił, wypiękniał. Bardzo często wracając nad ranem z pracy marzyłem o tym, aby tutaj był mój pierwszy, autorski koncert - zaznacza Paweł Kreft.

I jak widać marzenia się spełniają. Wraz z nim na scenie pojawili się Łukasz Synak (perkusja) oraz Sebastian Brandt (gitara). Zespół powstał na potrzeby koncertu, ale będzie trwał nadal. Młodzi wykonawcy mają zaplanowane już kolejne występy. W Nowym Barkoczynie muzyka zabrzmi też za rok. Letnie koncerty mają być tu bowiem kontynuowane.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.