Policja podsumowuje długi weekend na drogach powiatu

środa, 16 sierpnia 2017 r., 12:23
fot. archiwum

13 kolizji, trzy wypadki na skutek, których ranne zostały trzy osoby, ponad 50 wystawionych mandatów, dwoje nietrzeźwych kierujący i jednej po użyciu alkoholu - tak przedstawia się bilans długiego weekendu na drogach powiatu kościerskiego. W tym czasie funkcjonariusze angażowani byli także w działania zwalczające skutki piątkowej nawałnicy.

Kościerscy funkcjonariusze podsumowali akcję "Bezpieczny sierpniowy weekend". W tym czasie skontrolowano około 500 kierujący na zawartość alkoholu w organizmie. W trzech przypadkach wynik okazał się pozytywny. W Kościerzynie na ulicy Wojska Polskiego zatrzymano kierującą citroenem, która wydmuchała ponad promil alkoholu. W Szumlesiu kierujący motocyklem będąc po użyciu alkoholu spowodował wypadek. W Czarlinie dzięki mieszkańcom zatrzymano 49-letniego mieszkańca Gdańska.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie, że po drodze w okolicach ośrodka wypoczynkowego w Czarlinie przemieszcza się kierujący, który może znajdować się pod wpływem alkoholu. Policjanci wspólnie z osobami, które tam wypoczywały, zatrzymali 49-letniego mieszkańca Gdańska. Mężczyzna miał w wydychanym powietrzu miał 0,63 mg/l alkoholu (około 1,3 promila alkoholu - przyp. red.). Pobrano od niego także krew do badań - informuje Rafał Hewelt, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

Ponadto funkcjonariusze wystawili ponad 50 mandatów, głównie za prędkość, brak fotelików dla dzieci, brak pasów bezpieczeństwa, czy nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Odnotowano też trzy wypadki, w których ranne zostały trzy osoby oraz 13 kolizji.

- Porównując z innymi weekendami, ten ostatni był w miarę spokojny. Z tego względu, że policjanci angażowani byli do działań typowo zwalczających skutki nawałnicy, w mniejszym stopniu pracowali na drogach. Kolizje głównie były spowodowane skutkami nawałnic. Około 80 proc. związanych było z najechaniem na przewrócone drzewo bądź tym, iż na samochód przewróciło się drzewo lub spadły gałęzie - podsumowuje Rafał Hewelt z KPP w Kościerzynie.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.