Szumleś Szlechecki. Motocyklem w drzewo. Pasażerka w ciężkim stanie. Kierujący bez uprawnień i po spożyciu

poniedziałek, 14 sierpnia 2017 r., 10:22
fot. archiwum

W niedzielne popołudnie służby interweniowały w Szumlesiu Szlacheckim, gdzie kierujący motocyklem uderzył w drzewo. Nieprzytomną 30-letnią pasażerkę do szpitala przetransportowano śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kierujący motocyklem mężczyzna nie dość, że znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu, to nie posiadał też uprawnień do kierowania pojazdem.

W niedzielę około godziny 18.45 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał zgłoszenie o wypadku, do którego doszło na drodze wojewódzkiej W221 w Szumlesiu Szlacheckim.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motocyklem 29-letni mieszkaniec Przywidza stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, gdzie uderzył w drzewo. Wskutek zdarzenia ranna została pasażerka pojazdu. Nieprzytomną 30-letnią kobietę do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku przetransportowano śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - informuje sierż. sztab. Michał Kreft.

Kierującemu motocyklem nic się nie stało. Okazało się jednak, że mężczyzna nie tylko znajduje się w stanie po spożyciu alkoholu wynoszącym ponad 0,30 promila alkoholu, ale także nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem.

Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.