Część powiatu nadal bez prądu - uruchomiono dodatkowe telefony, by zgłaszać awarie

niedziela, 13 sierpnia 2017 r., 11:57
fot. archiwum

Nadal trwa usuwanie skutków nawałnicy. Część mieszkańców powiatu kościerskiego wciąż pozostaje bez zasilania energią energetyczną. W związku z ogromnym rozmiarem szkód wyrządzonych przez burzę w niedzielę czynny będzie punkt dystrybucji w Kartuzach. Uruchomiono też dodatkowy numer, aby zgłaszać awarie.

Aktualnie na Pomorzu bez zasilania pozostaje ok. 35.898 odbiorców i 1.172 stacji transformatorowych, w tym część powiatu kościerskiego.

Jak informuje energa, obecnie trwa odbudowa linii energetycznych w rejonie Garczyna i Łubiany.

- Cały czas idziemy do przodu, począwszy od Kościerzyny. Usuwamy awarie i idziemy dalej, bo nie mamy skąd wziąć napięcia. Mamy do odbudowy kilometry linii energetycznych. Przypuszczam, że w poniedziałek, wtorek wszystko powinno wrócić do normy - podaje Punkt Dystrybucji w Kartuzach.

Na przywrócenie energii elektrycznej mieszkańcy Dziemian, Wiela, czy Karsina muszą poczekać więc co najmniej dobę.

Energetycy oczekują też na zgłoszenia od odbiorców o awariach. Przewidując duże obciążenie centrum zgłoszeń uruchomiono dodatkowe telefony w siedzibach rejonów dystrybucyjnych. Numer telefonu dla rejonu dystrybucji w Kartuzach to (58) 527-93-36. Można dzwonić na ten numer lub w godzinach pracy przyjść do rejonu do punktu obsługi przyłączeń (POP). Punkt będzie czynny także w tę niedzielę.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.