Uwaga! Obowiązuje zakaz wjazdu do lasów!

sobota, 12 sierpnia 2017 r., 14:38
fot. nadesłane

Służby leśne apelują, by nie wjeżdżać do lasów. Trwa usuwanie skutków nocnej nawałnicy. Obecnie służby walczą z powyrywanymi i złamanymi drzewami, jednak sporo drzew jest także naruszonych przez szalejącą wichurę i istnieje niebezpieczeństwo, że również one mogą się przewrócić.

Wciąż trwa walka ze skutkami potężnej nawałnicy, która w nocy przeszła nad Kaszubami. Pełne ręce roboty mają strażacy, pogotowie energetyczne, służby porządkowe, jak również leśnicy. Burza wyrządziła ogromne straty w masywach leśnych w powiecie kościerskim.

Obecnie trwa usuwanie powyrywanych i złamanych drzew. Sporo zostało także naruszonych wskutek wichury, a co za tym idzie stwarzają zagrożenie. Dlatego też leśnicy apelują, by nie wjeżdżać do lasów i nie wybierać się na leśne spacery.

- W związku z zaistniałą sytuacją prosimy o wstrzymanie się z odwiedzaniem naszych lasów. Służby leśne cały czas szacują szkody. Po spłynięciu danych, poinformujemy o wielkości i zasięgu szkód - podkreśla Nadleśnictwo Kościerzyna.

Warto podkreślić, że zakaz wchodzenie do lasów obowiązuje na terenie całego powiatu.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.