Długi weekend na drogach - będą policyjne kontrole

piątek, 11 sierpnia 2017 r., 11:15
fot. archiwum

Przed nami długi weekend. W tym czasie odpoczywać jednak nie zamierzają funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy od 11 do 15 sierpnia będą prowadzili działania "Sierpniowy weekend" na drogach powiatu kościerskiego.

Od piątku do wtorku potrwa policyjna akcja "Sierpniowy weekend". W związku z tym kierowcy mogą spodziewać się zwiększonej liczby kontroli prędkości oraz trzeźwości. Celem tych działań jest przede wszystkim egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów, m.in. stosowania się do ograniczeń prędkości, korzystania z pasów bezpieczeństwa i innych.

Warto przypomnieć, że wypadek to kwestia ułamków sekund. Dlatego też należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach, które pomogą bezpiecznie dojechać zarówno na miejsce odpoczynku, jak i powrócić do domu.

- Każdy prowadzący samochód powinien przede wszystkim kierować się zasadą, że wolniej oznacza bezpieczniej. Dlatego lepiej zdjąć nogę z gazu, czasem dojechać kilka minut później, ale szczęśliwie i bezpiecznie. Ponadto pasy bezpieczeństwa powinien mieć zapięte każdy z pasażerów, a dzieci koniecznie powinny być przewożone w specjalnych fotelikach. Nie decydujmy się również na jazdę po spożyciu choćby minimalnej ilości alkoholu. Wpływa to na naszą koncentrację i refleks, warto więc zadbać o to, aby kierowca był nie tylko wypoczęty, ale również całkowicie trzeźwy - podkreślają mundurowi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.