Kościerzyna. Promowali rodzicielstwo zastępcze

czwartek, 10 sierpnia 2017 r., 09:57
fot. nadesłane/Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie

W ramach kampanii "Dajmy siebie innym" w Kościerzynie promowano rodzicielstwo zastępcze. W akcję włączył się kościerski Kaufland, na którego terenie przeprowadzono to przedsięwzięcie. Klienci marketu mieli okazję nie tylko poznać plusy i minusy bycia rodziną zastępczą, ale także poddać się dobrej zabawie, uczestnicząc w licznych grach i konkursach.

Na terenie Kauflandu Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zorganizowało piknik pod hasłem "Kaufland - wszystko co kochasz". Podczas trzygodzinnego spotkania klienci marketu uczestniczyli we wspólnych zabawach, grach i konkursach. Czekały też na nich nagrody i słodki poczęstunek ufundowany przez market. Przedsięwzięcie miało na celu promowanie rodzicielstwa zastępczego.

- W czasie zabawy przy muzyce didżeja, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie wraz z rodzinami zastępczymi przedstawiali klientom sklepu plusy i minusy bycia rodziną zastępczą namawiając do zastanowienia się nad taką formą pomocy dzieciom wymagającym opieki. Wszyscy uczestnicy pikniku niezależnie od pełnionej roli świetnie się bawili. Pogoda dopisała, a klienci Kauflandu bardzo życzliwie i z ciekawością przyjęli formę zorganizowanej aktywności przynoszącej obopólne korzyści dla partnerów akcji - informuje Marzena Hinca, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie.

Akcja została przeprowadzona w ramach kampanii "Dajmy siebie innym".

- Główną ideą kampanii jest pozyskanie kandydatów na niezawodowe i zawodowe rodziny zastępcze oraz tworzenie przychylnego klimatu wokół rodzicielstwa zastępczego jako środowiska rodzinnego niezbędnego do prawidłowego rozwoju dzieci i młodzieży - podsumowuje Marzena Hinca.

W przedsięwzięcie zaangażowali się Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie oraz Stowarzyszenie Rodzicielstwa Zastępczego "Dolina Tęczy".

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.