Koncert muzyki Gospel w Wielu

środa, 9 sierpnia 2017 r., 11:22
fot. nadesłane/UG Karsin

W niedzielny wieczór na scenie nad jeziorem w Wielu wystąpiły światowego formatu gwiazdy muzyki gospel - Colin Williams z zespołem Celebrate Gospel.Gwiazda wieczoru Colin Williams ma ponad 30-letnie doświadczenie w śpiewie gospel, a swoją przygodę muzyczną rozpoczął w wieku trzech lat.

Mając zaledwie 18 lat był już dyrygentem założonego przez siebie kościelnego chóru gospel. Śpiewał między innymi w.: The London Community Gospel Choir, The Harlem Gospel Choir, Jennifer Holliday, Deronda K. Lewis. Colin pracował również dla BBC, przygotowując programy takie jak BBC's "Songs of Praise" i BBC Radio 2's "Gospel Train" oraz prowadził wiele warsztatów gospel w całej Europie min.: w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii i Polsce.

Zespół wokalny Celebrate Gospel to siedmiu czarnoskórych wokalistów z Wielkiej Brytanii, którzy towarzyszyli między innymi takim gwiazdom jak Ed Sheeran, Ray Charles czy Kirk Franklin.

Wielewski koncert odbywał się w ramach trasy organizowanej przez Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej Gospel z Osieka, którego prezesem jest pochodzący z Karsina Ks. Zdzisław Ossowski, natomiast fundatorem koncertu była Gmina Karsin.

nadesłane/Łukasz Datta/UG Karsin

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.