Zasmakuj regionu - od poniedziałku Tydzień Kuchni Kaszubskiej

środa, 9 sierpnia 2017 r., 10:13

Od poniedziałku 14 sierpnia do niedzieli 20 sierpnia w powiecie kościerskim trwać będzie akcja "Tydzień Kuchni Kaszubskiej". Chęć udziału w przedsięwzięciu zgłosiło dwanaście restauracji i to nie tylko z miasta Kościerzyna. Lokale serwować będą specjały kaszubskie. Klienci zaś nie tylko będą mogli zasmakować regionu, ale też wygrać cenne nagrody.

Wydarzenie to jest idealną okazją, aby podczas wędrówki zasmakować rozmaitych dań kuchni regionalnej, karmiąc zmysły unoszącym się w powietrzu smakowitym zapachem potraw tworzonych według tradycyjnej receptury.

W tegorocznej edycji akcji weźmie udział dwanaście restauracji i to nie tylko z Kościerzyny, ale również z Wąglikowic, Borska, czy Wdzydz. Przez tydzień będą kusiły one smakami regionu. Nie zabraknie tych tradycyjnych dań, pamiętanych z lat dzieciństwa, jak i nieco unowocześnionych, podanych w nowej odsłonie.

Mieszkańcy i turyści będą mogli nie tylko rozkoszować się smakiem Kaszub, ale też wybrać najlepszy kaszubski specjał i wygrać cenne nagrody. Wystarczy tylko skosztować danie i wypełnić ankietę. Wśród osób biorących udział w zabawie rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody, a restauracja ciesząca się największą popularnością otrzyma prestiżowe wyróżnienie.

Ze szczegółowym menu restauracji, listą lokali biorących udział w akcji i nagrodami można zapoznać się tutaj.

Organizatorem akcji jest miasto Kościerzyna.

Al

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.