Szybko i spektakularnie - przed nami weekendowy wyścig dronów w Koszałkowie

wtorek, 8 sierpnia 2017 r., 19:37
fot. internet

Szybkość, spektakularne zdarzenia, technologia i emocje - to wszystko będzie towarzyszyło DRC Drone Race Kaszuby 2017. 40 zawodników już w najbliższy weekend w Koszałkowie będzie rywalizowało o miano mistrza w wyścigach dronów.

Wyścigi dronów zyskują na popularności na całym świecie. Ten niezwykle widowiskowy wyścig w najbliższy weekend będą mieli okazję podziwiać także mieszkańcy Kaszub. W Koszałkowie rozegrany zostanie bowiem DRC Drone Race Kaszuby 2017.

- Wyścig polega na przeleceniu okrążenia po wyznaczonej trasie w jak najszybszym czasie lub doleceniu jako pierwszy określoną liczbę okrążeń. Czas okrążenia liczy się w kwalifikacjach i zazwyczaj 16 najszybszych pilotów przechodzi dalej. W każdym biegu bierze udział czterech lub ośmiu pilotów. Hałas jaki emitują nasze "drony", zderzenia i prędkość robią naprawdę duże wrażenie! - informuje jeden z organizatorów zawodów, Michał Blumkowski.

- Latamy bez wspomagania w postaci "self-levelu", po puszczeniu drążków zadany wcześniej kierunek dalej będzie się utrzymywać, dopóki nie skontrujemy. W mojej opinii, nauka latania "acro" wymaga więcej czasu niż nauka jeżdżenia samochodem - podkreśla.

Jak dodaje, wszyscy piloci budują swoje "drony" samemu na podstawie licznych poradników zamieszczonych w internecie lub z pomocą znajomych.

- Gotowe zestawy dostępne w sklepach nie są wystarczająco wytrzymałe, szybkie lub zwrotne. Każdy dobiera części pod siebie, po czasie stwierdza, jakie silniki, śmigła, kontroler lotu, czy aparatura są dla niego odpowiednie. Myślę, że ciężko byłoby znaleźć dwa takie same wyścigowe "drony" na zawodach wśród pilotów. Jest to kwestia bardzo indywidualna - zaznacza Michał Blumkowski.

Zawody odbędą się w sobotę i niedzielę w godzinach od 8 do 18 w Koszałkowie-Wieżyca. Z pewnością nie zabraknie emocji i spektakularnych zdarzeń. Swój udział w zawodach zapowiedziało 40 zawodników.

Organizatorami zawodów są: Karolina i Michał Blumkowscy, Koszałkowo Wieżyca, DemonRC oraz Actuna

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.