VI Karsiński Rajd Weteranów Szos

wtorek, 8 sierpnia 2017 r., 11:59
fot. nadesłane/UG Karsin

W sobotę 5 sierpnia br. w Wielu odbył się VI Karsiński Rajd Weteranów Szos. Słoneczna pogoda przyciągnęła do Wiela rekordową liczbę prawie 300 pojazdów. Najważniejszym punktem jak co roku był przejazd kolumny pojazdów na odcinku Wiele-Karsin-Wiele.

Paradę tradycyjnie już prowadził wóz Milicji Obywatelskiej Fiat 125 z umundurowanymi funkcjonariuszami. Za radiowozem ruszyły motorowery, motocykle i samochody, a cały przejazd zamykał wóz bojowy Straży Pożarnej Star 25. Na trasie mieszkańcy i turyści tłumnie wylegli na ulice, by zobaczyć to niezwykłe widowisko. W kolumnie podziwiać można było cały przekrój motoryzacji różnych marek i w różnym stopniu odrestaurowania.

Po powrocie z przejażdżki na wszystkich uczestników imprezy czekał poczęstunek, po którym można było korzystać z atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Dzieci mogły korzystać z dmuchanej zjeżdżalni, trampoliny czy nadstawić buzie do malowania przez profesjonalne animatorki zabaw.

Najmilszą częścią zlot było oczywiście rozdanie nagród w poszczególnych kategoriach, które w tym roku trafiły do:

- Odkrycie zlotu w kategorii samochody - Syrena Bosto Jacka Gutkowskiego.
- Odkrycie zlotu motocykle - motocykl DKW RT3 Macieja Myszka.
- Odkrycie zlotu motorowery - Motorynka Pony Marcina Pałubickiego.
- Najstarszy pojazd rajdu - motocykl DKW Luxus 200 Andrzeja Mikołajczaka.
- Strój z epoki pojazdu (damski i męski) - Hanna Czapiewska, Robert Synak.
- Perełka 2017 Stowarzyszenia Karsiński Klub Weteranów Szos - Mercedes Pullman Krzysztofa Kamińskiego.

Po wręczeniu nagród laureaci stanęli do wspólnego zdjęcia, a zlot zakończył się około godziny piętnastej. Jak co roku sprawami organizacyjnymi przy organizacji tej imprezy zajmowali się członkowie Karsińskiego Klubu Weteranów Szos, a niezbędne środki finansowe zapewniła gmina Karsin - główny sponsor oraz lokalne firmy z Karsina, Wiela i Czerska.

nadesłane/Łukasz Datta/UG Karsin

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.