Integracyjne ognisko pracowników i wolontariuszy kościerskiego szpitala

wtorek, 8 sierpnia 2017 r., 11:38
fot. nadesłane/Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie

Dyplomy z podziękowaniami dla wolontariuszy oraz wspólne ognisko - tak pracownicy i wolontariusze Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie podsumowali akcję "Pomorskie dla Zdrowia", którą przeprowadzono podczas 44. Jarmarku Wdzydzkiego.

W piątek w kościerskiej Strzelnicy miało miejsce spotkanie integrujące pracowników, jak i wolontariuszy kościerskiego szpitala.

- W to deszczowe lato pogoda dopisała i na Jarmarku i na wieczornym spotkaniu. Wolontariusze, którzy wspierają szpital i pacjentów podczas codziennych prac oraz w trakcie akcji na zewnątrz otrzymali dyplomy z podziękowaniami, by zawsze pamiętali, że nie tylko pacjenci są im wdzięczni, ale personel również - informuje Anita Dahm-Sobczyńska, rzecznik kościerskiego szpitala.

Spotkanie było też okazją do podsumowania akcji "Pomorskie dla Zdrowia". A było co podsumowywać.

Podczas jednodniowej akcji wykonano ponad 900 badań i konsultacji. Zdiagnozowano sześć znaczących nieprawidłowości u pacjentów badających znamiona, cztery nieprawidłowości u osób zasięgających konsultacji u lekarzy onkologów oraz jedenaścioro osób z pozytywnym wynikiem w kierunku nosicielstwa gronkowca złocistego.

- Większość z tych osób pewnie jeszcze długo nie trafiłaby do lekarza, a czas był najwyższy - podsumowują pracownicy kościerskiego szpitala.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.