"Integracja" - nowy projekt Sprawnych Inaczej i Doliny Tęczy

poniedziałek, 7 sierpnia 2017 r., 12:37
fot. nadesłane/Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie

Warsztaty, konsultacje psychiatryczne i psychologiczne, czy wyjazdy kulturalne -między innymi takie działania zostaną podjęte w ramach projektu "Integracja", na realizację którego Fundacja Sprawni Inaczej oraz Stowarzyszenie Rodzicielstwa Zastępczego "Dolina Tęczy" pozyskali dotację. Projekt skierowany jest od osób niepełnosprawnych z zaburzeniami psychicznymi i upośledzaniami umysłowymi oraz ich rodzin.

Działaniami w ramach projektu zostaną objęte osoby niepełnosprawne z zaburzeniami psychicznymi i upośledzeniem umysłowym oraz ich rodziny. Część osób będzie rekrutowana do projektu ze środowiska pieczy zastępczej.

- Projekt zakłada dostęp do specjalistycznej pomocy poprzez zapewnienie psychiatrycznych i psychologicznych konsultacji, wsparcie mentora w środowisku domowym, warsztaty dla rodzin, integrację ze społeczeństwem poprzez wspólne wyjazdy kulturalne. Odrębnym działaniem będzie przeprowadzenie kampanii informacyjnej wśród społeczeństwa lokalnego na temat rodzajów zaburzeń psychicznych ich specyfiki - informuje Marzena Hinca, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie.

Jak dodaje, głównym założeniem kampanii informacyjnej jest podniesienie świadomości wśród lokalnej społeczności, aby zmniejszyć strach przed nieznanym. Natomiast osobom i rodzinom dotkniętym problemem, pozwoli zminimalizować lub wyeliminować poczucie odtrącenia i samotności z powodu swojej niepełnosprawności.

Realizacja projektu będzie możliwa dzięki pozyskaniu dotacji przez Fundację "Sprawni Inaczej" - Warsztat Terapii Zajęciowej w Kościerzynie oraz Stowarzyszenie Rodzicielstwa Zastępczego "Dolina Tęczy" w Kościerzynie w ramach otwartego konkursu na realizację zadań publicznych z zakresu pomocy społecznej na 2017 rok.

oprac. AL
info. PCPR

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.