Dobrogoszcz. Kierował golfem - miał ponad dwa promile

poniedziałek, 7 sierpnia 2017 r., 09:59
fot. archiwum

27-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. W sobotę został zatrzymany przez kościerskich policjantów. Wydmuchał ponad dwa promile alkoholu.

Do zatrzymanie 27-latka doszło w sobotę w Dobrogoszczy.

- Policjanci zatrzymali do kontroli VW Golfa, którym kierował 27-letni mężczyzna. Został on przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wydmuchał ponad dwa promile alkoholu - informuje sierż. sztab. Michał Kreft z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

Funkcjonariusze przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Policjanci apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.