Dziemiany. III Mistrzostwa w Koszeniu Zboża Metodą Tradycyjną

sobota, 5 sierpnia 2017 r., 19:20
fot. AL

Niegdyś główny atrybut żniwiarza, dziś oglądany najczęściej w muzeach i skansenach. Mowa o kosie, za którą chwycili w ręce uczestniczy III Mistrzostw Polski w Koszeniu Zboża Metodą Tradycyjną. Bezkonkurencyjny okazał się duet Anny i Józefa Czapiewskich.

W sobotnie przedpołudnie w Dziemianach odbyły się III Mistrzostwa Polski w Koszeniu Zboża Metodą Tradycyjną. Rozegrane zostały w dwóch kategoriach - duetów damsko - męskich oraz zaproszonych gości.

- Mamy nadzieję, że to dzisiejsze spotkanie przypomni te piękne dźwięki kosy, która tnie zboże. Sztuka koszenia onegdaj była wielką sztuką. Najlepsi kosiarze cieszyli się sławą bardzo szeroko, nie tylko we własnych wsiach, sołectwa - mówił wójt gminy Dziemiany, Leszek Pobłocki.

W szranki "O Złotą Kosę Ośrodka Kultury w Dziemianach" stanęło pięć drużyn. Najszybsi okazali się Anna i Józef Czapiewscy, uwbiegłoroczni wicemistrzowie. Ponadto tradycyjnie za kosy chwycili też wszyscy chętni, którzy rywalizowali o "Wójtową Kosę".

Wyniki III Mistrzostw Kaszub w Koszeniu Zboża Metodą Tradycyjną:

1. miejsce - Józef i Anna Czpiewscy
2. miejsce - Sylwia Schutz i Mirosław Pałubicki
3. miejsce - Anna Orłowska i Mieczysław Jenta
4. miejsce - Brygida Malinowska i Jan Narloch
5. miejsce - Jolanta Engler i Bogdan Kurecki

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.