Miasto z ponad 17 mln dotacją na budowę sieci kanalizacji deszczowej

sobota, 5 sierpnia 2017 r., 10:30
fot. nadesłane/UM Kościerzyna

17.205.514,68 zł, czuli 70 proc. kosztów całej inwestycji pozyskało miasto Kościerzyna na budowę sieci kanalizacji deszczowej. W ramach projektu "Ochrona przed powodzią oraz poprawa jakości wód zlewni Wierzycy na terenie miasta Kościerzyna" powstanie powstanie łącznie ponad 15 km sieci.

- To bardzo ważny projekt dla naszego Miasta zmierzający do odpowiedniego zagospodarowania wód opadowych i roztopowych. Potwierdzają to także ostatnie opady deszczu - podkreśla kościerski magistrat.

Sieć kanalizacji deszczowej powstanie w czterech etapach. Pierwszym z nich będzie budowa systemu kanalizacji deszczowej o długości 5,95 km wraz z dwoma zbiornikami retencyjnymi o pojemności 2.201 m3 na Osiedlu Zachód. Kolejny powstanie na Osiedlu Tysiąclecia II, gdzie wybudowany zostanie sieć o długości 3,45 km oraz dwa zbiorniki retencyjne o pojemności 3.945 m3. System sieci kanalizacyjnej powstanie także na Osiedlu za Torami. Ten odcinek będzie liczył 5,57 km, a w ramach tegoż etapu powstaną także trzy zbiorniki retencyjne o pojemności 6.680 m3. Czwartym etapem będzie regulacja zlewni rzeki Bibrowej poprzez budowę systemu kanalizacji deszczowej o długości 0,4 km wraz z budową zbiornika retencyjnych o poj.4940 m3 oraz wykonanie łuku rzeki Bibrowej z odbudową koryta i systemu podczyszczania wód opadowych.

Inwestycja ma zostać zrealizowana do września 2020 roku w ramach zadania "Ochrona przed powodzią oraz poprawa jakości wód zlewni Wierzycy na terenie miasta Kościerzyna". Samorząd pozyskał na ten cel ponad 17 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.