Włamywali się do sklepów, mieszkań i samochodów. Trzej włamywacze w rękach policji

piątek, 4 sierpnia 2017 r., 12:44
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Kościerscy kryminalni zatrzymali trzech mieszkańców powiatu kościerskiego, którzy są podejrzani o serię włamań do sklepów, mieszkań i samochodów. Ich łupem miały paść pieniądze, artykuły spożywcze, czy elektronarzędzia o wartości kilkunastu tysięcy złotych. 23, 25 i 29-latkowi za włamania z kradzieżą grozi kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności. Dodatkowo w samochodzie, którym podróżowali, znaleziono też marihuanę i amfetaminę.

Przez kilkanaście dni policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie byli powiadamiani o włamaniach do sklepu, mieszkań i samochodów.

- Sprawcy z miejsc, gdzie dokonywali włamań, zabrali m.in. pieniądze, art. spożywcze, elektronarzędzia. Wartość strat właściciele wycenili na kilkanaście tysięcy złotych. Po przyjęciu zawiadomienia sprawą natychmiast zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego, którzy w toku czynności operacyjnych wytypowali sprawców włamań. W piątek o godz. 4.00 policjanci zatrzymali do kontroli samochód marki audi, w którym znajdowały się trzy osoby. Okazali się nimi mieszkańcy naszego powiatu w wieku 23, 25 i 29 lat. Wszyscy zostali zatrzymani - informuje rzecznik kościerskiej policji, asp. Piotr Kwidziński.

- Dodatkowo w samochodzie policjanci odnaleźli artykuły skradzione dzień wcześniej ze sklepu oraz środki odurzające w postaci marihuany i amfetaminy. Zebrany materiał dowodowy pozwoli w niedługim czasie śledczym na przedstawienie zatrzymanym zarzutów kradzieży z włamaniem. Cała trójka w przeszłości była notowana za przestępstwa przeciwko mieniu - dodaje.

Trzem mężczyznom grozi kara nawet do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

- Sąd może również zobowiązać sprawcę do zadośćuczynienia pokrzywdzonemu jego strat materialnych - podsumowuje asp. Piotr Kwidziński.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.