Policjant po służbie zatrzymał dwoje oszustów - zapłacili za zakupy fałszywym banknotem

piątek, 4 sierpnia 2017 r., 11:21
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Po zapłaceniu zakupów fałszywym banknotem 50 zł, wybiegli ze sklepu. Mieli pecha, bo w pobliżu przechodził policjant po służbie, który natychmiast ruszył w pościg za oszustami zatrzymał 23-letnią kobietę oraz 31-letniego mężczyznę.

Do zdarzenia doszło we wtorek.

- Zastępca dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie, w czasie wolnym od pracy, przy sklepie na ul. Staszica w Kościerzynie, zauważył zdenerwowanego właściciela sklepu, który zapytał, czy policjant widział kobietę i mężczyznę wybiegających z budynku, gdyż przed chwilą zapłacili za zakupiony towar fałszywym banknotem 50 zł. Policjant natychmiast zareagował, wspólnie z właścicielem sklepu zaczął szukać mężczyzny i kobiety - relacjonuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie, asp. Piotr Kwidziński.

- Po kilku minutach zauważyli, jak para wychodzi z innego sklepu i na widok mężczyzn zaczyna uciekać. Funkcjonariusz po pościgu zatrzymał mężczyznę i kobietę oraz wezwał patrol mundurowych. Patrol natychmiast przybył na miejsce. Zatrzymanymi okazali się mieszkańcy naszego powiatu: 23-letnia kobieta i 31-letni mężczyzna. Oboje trafili do policyjnego aresztu. Banknot został zabezpieczony - dodaje.

Wstępne ustalenia wskazują na to, że banknot został podrobiony. Kobieta z mężczyzną usłyszeli zarzut wprowadzenia do obiegu fałszywego banknotu. Prokuratura wystąpiła do sądu o zastosowanie wobec nich środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.

Czyn, który zarzuca się 23-latce i 31-latkowi, zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat dziesięciu.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.