Weekend z Dniem Dziemian, Świętem Sielawy i Raka oraz koncertem Dawida Kwiatkowskiego

czwartek, 3 sierpnia 2017 r., 11:47

Tradycyjnie, muzycznie i kabaretowo zapowiada się najbliższy weekend w powiecie kościerskim. Przed nami bowiem między innymi Mistrzostwa Polski w Koszeniu Zboża Metodą Tradycyjną, Dzień Dziemian z Festiwalem Disco Polo, Święto Sielawy i Raka oraz koncert Dawida Kwiatkowskiego.

Piątek

Muzyczny Weekend w Tawernie Żeglarskiej we Wdzydzach
Stanica Wodna we Wdzydzach tradycyjnie zaprasza na koncertowy weekend. Tym razem wystąpią dwa zespoły rockowe. W piątek na estradzie zaprezentuje się Wehikuł Czasu. W sobotę koncertuje zespołu Alternatywa - na rockowo. Na wszystkie koncerty wstęp wolny. Koncerty rozpoczynają się o godz. 21.

Piknik - Kolory Trzeźwości w Kościerzynie
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Kościerski Dom Kultury zapraszają na piknik organizowany w ramach kampanii "Kolory trzeźwości i bezpieczeństwa". Trzeci piknik zielony odbędzie się 4 sierpnia 2017 r. w piątek, od godziny 15. do 18. w parku przy ulicy 8-go Marca w Kościerzynie. W programie: grill, dmuchany plac zabaw, konkursy, gry zręcznościowe, wata cukrowa, fotobudka, kącik malucha, animatorzy, pokazy policyjne.

Sobota

Darmowy spacer z przewodnikiem po Kościerzynie
W darmowych, miejskich spacerach z przewodnikiem wziąć udział może każdy turysta albo mieszkaniec miasta, który pragnie odkryć na nowo historię swojej okolicy. Darmowe wycieczki z przewodnikiem to dobry pomysł na aktywne spędzenie wolnego czasu i poznanie ciekawostek dotyczących różnych zakątków - ulic, parków i atrakcji miasta. Trasy wędrówek związane są z historią, architekturą, przestrzenią kulturową miasta oraz biografią osób, które się tu urodziły bądź połączyły swoje losy z danym miejscem. start o godz. 11. na kościerskim rynku przy wejściu do Muzeum Ziemi Kościerskiej (ul. Rynek 9).

III Mistrzostwa Polski w Koszeniu Zboża Metodą Tradycyjną
Ośrodek Kultury w Dziemianach, Parafia p.w. św. Antoniego w Dziemianach oraz sołectwo Dziemiany zapraszają na Mistrzostwa Polski w Koszeniu Zboża w Dziemianach w okolicy Stacji Paliw Moya. Zawody odbędą się na polu, porośniętym żytem. Do oceny będzie brany również strój tradycyjny żniwiarza, nakrycie głowy. Pasy startowe będą przydzielane zawodnikom losowo. Nie przewiduje się przyjmowania protestów dotyczących wylosowanych pasów startowych. Celem zawodów jest ocalenie liczącej setki lat tradycji koszenia zboża. W trakcie Mistrzostw organizatorzy chcą przywrócić atmosferę zabawy i swoistej rywalizacji pomiędzy kosiarzami, jaka niegdyś towarzyszyła podczas żniw. Start godz. 11.

Święto Sielawy i Raka we Wdzydzach
Smacznie i z humorem. Tak zapowiada się Święto Sielawy oraz Raka we Wdzydzach. W programie: liczne konkursy dla publiczności, stoiska edukacyjne Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego: "co o rakach wiedzieć należy", pokaz żywych raków, czy degustacja sielawy oraz zupy z raków. Od godziny 18. rozpocznie się część muzyczno-kabaretowa. Na scenie zaprezentują się uczestnicy Kaszubskiego Idola, Kabaret Zachodni, Grzegorz Halama oraz Rudi Schuberth.

Dzień Dziemian i Festiwal Disco Polo
Ośrodek Kultury w Dziemianach zaprasza w sobotę na Dzień Dziemian i Festiwal Disco Polo. Podczas festiwalu wystąpią między innymi: Marcin Siegenczuk, zespół ZajeFajni, Radek Tarach, Mikayla, czy zespół Red Queen. Ponadto w programie także wiele innych atrakcji: gry i zabawy dla dzieci, konkurs na "Dziemiańską Nutkę", pokaz sztucznych ogni oraz zabawa do białego rana wraz z Dj "Radio Weekend".

Koncert Dawida Kwiatkowskiego w Kościerzynie
Idol i bożyszcze nastolatek Dawid Kwiatkowski wystąpi w sobotni wieczór na kościerskim Rynku. Koncert, określanego polskim Justinem Bieberem, młodego artysty odbędzie się w ramach koncertowego lata. Dawid Kwiatkowski na rynku muzycznym zasłynął cztery lata temu. W lipcu 2013 roku wydał swój debiutancki album "Biegnijmy", który już na trzy tygodnie przed premierą zyskał status złotej płyty. Na swoim koncie ma już sześć krążków. Został uhonorowany Europejską Nagrodą Muzyczną MTV dla najlepszego polskiego i europejskiego wykonawcy. Jego największe przeboje to między innymi: Nie Zmienisz Mnie, 3 Żywioły, Teraz Boję Się, Mój Świat, Aloha, Na Zawsze, Biegnijmy. Z pewnością nie zabraknie ich podczas sobotniego koncertu w Kościerzynie. Start o godzinie 20.30.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.