Kościerzyna. Jubileuszowe XX Święto Chleba za nami

czwartek, 3 sierpnia 2017 r., 11:12
fot. nadesłane/KDK/Zbigniew Horeczko

Występy artystyczne, konkursy dla najmłodszych, darmowa degustacja wypieków - to główne atrakcje jubileuszowej edycji Święta Chleba, które odbyło się w środę na kościerskim rynku. Zarówno pogoda, jak i uczestnicy dopisali.

Uroczystości rozpoczęła dziękczynna msza święta, podczas której wierni podziękowali za dar chleba i pomyślność w minionym roku. Po niej wszyscy uczestnicy wybrali się na płytę rynku, aby dalej świętować podczas swego rodzaju miejskich dożynek.

Czas na rynku uczestnikom wypełniały liczne atrakcje, między innymi interaktywny teatr plenerowy dla widza w każdym wieku, show wokalno-muzyczne, czyi przeboje disco polo, barwne widowisko z udziałem tancerek, fireshow, występ kapeli podwórkowej "Friko", czy niespodzianki dla najmłodszych, w tym skręcanie balonów, zabawy interaktywne rozwijające umiejętności manualne, kolorowanie i rysowanie, konkursy z nagrodami.

Nie zabrakło też degustacji wypieków z miejscowej Piekarni B&J Jarzębińscy. Z okazji 40 - lecia firmy, przedsiębiorstwo przygotowało również słodką niespodziankę dla wszystkich uczestników Święta Chleba w Kościerzynie.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.