Edmund Kwidziński dyrektorem Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Gdańsku

czwartek, 3 sierpnia 2017 r., 10:09
fot. archiwum

Były komendant Komendy Powiatowej PSP w Kartuzach, Edmund Kwidziński od tygodnia pełni funkcję Dyrektora Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Gdańsku. Tym samym zastąpił na tym stanowisku Tadeusza Kollka.

Z dniem 25 lipca z funkcji dyrektora wykonawczego został odwołany Tadeusz Kollek. Decyzją zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Gdańsku schedę po nim przejął Edmund Kwidziński.

- Jest to praca, która wiąże się z moją poprzednią profesją, w której realizowałem się zawodowo i społecznie w strukturach ochotniczych straży pożarnych. Jest to więc kontynuacja tego, co robiłem dotychczas, tylko w innym zakresie. Trafiłem dalej na swoją pasję - przyznaje Edmund Kwidziński.

- Do zadań dyrektora należy administracyjna obsługa biura, które znajduje się w Pruszczu Gdańskim. Posiadamy bazę na prowadzenie kursów, zaplecze logistyczne, jak i prowadzimy sklep pożarniczy. Przede wszystkim mamy pomagać ochotniczym strażom pożarnym w różnych zakresie i to zarówno pod względem prawnym, organizacyjnym, jak i kontaktów z instytucjami, samorządami. Prowadzimy kursy w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy, nie tylko dla strażaków PSP i OSP, wspólnie z Komendą Wojewódzką PSP zawody strażackie. Jeśli chodzi o młodzieżowe drużyny pożarnicze, bo na nich szczególnie nam zależy, organizujemy również zawody, obozy (posiadamy własną bazę w Wambierzycach), turnieje wiedzy pożarniczej oraz podejmujemy innego typu działania, aby MDP miały możliwość prowadzenia działalności. Zarząd wojewódzki jest też tym organem statutowym, który na wniosek OSP nadaje odznaczenie pożarnicze. Pomagamy także w wyposażeniu jednostek - podsumowuje.

Dodajmy, że Edmund Kwidziński przez ostatnie 24 lata pełnił funkcję Komendanta Powiatowego PSP w Kartuzach. W zawodowej straży służył niemal 45 lat. Pod koniec czerwca br. przeszedł na zasłużoną emeryturę. Z ochotniczą strażą pożarną związany jest z kolei od 50 lat. W szeregi OSP Miechucino wstąpił 1 lipca 1967 roku. Obecnie pełni funkcję Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kartuzach. W marcu został wybrany wiceprezesem Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Gdańsku. Z funkcji tej zrezygnował z uwagi na objęcie stanowiska Dyrektora Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Gdańsku.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.