Wakacje na sportowo w Marburgu

środa, 2 sierpnia 2017 r., 10:05
fot. nadesłane/Starostwo Powiatowe w Kościerzynie

Reprezentacja powiatu kościerskiego - dwadzieścioro siedmioro dzieci, wyjechało do zaprzyjaźnionego Powiatu Marburg - Biedenkopf w Niemczech, na tygodniowy obóz sportowy "Six Nations Camp 2017".

Oprócz kościerskiej drużyny, w sportowym przedsięwzięciu udział wzięły dzieci z Rumunii, Słowenii, Tunezji, Niemiec i Polski. Łącznie w zmaganiach sportowych uczestniczyło prawie 300 osób. Podczas pobytu zwiedzali miasto Marburg, poznawali tradycje i kulturę innych krajów, brali udział w rozgrywkach, takich jak piłka nożna, siatkówka, piłka koszykowa oraz pływanie.

Z jednej strony obóz był dla jego uczestników wielką frajdą i możliwością aktywnego spędzenia wakacyjnego czasu z rówieśnikami z innych krajów, z drugiej natomiast był kolejnym przedsięwzięciem realizowanym w ramach partnerskiej współpracy pomiędzy Powiatem Kościerskim, a Okręgiem Marburg - Biedenkopf.

Po przyjeździe do domu, mali sportowcy wraz z rodzicami i opiekunami, spotkali się w Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie, gdzie otrzymali pamiątkowe zdjęcia z wyjazdu, a przy wspólnym ognisku mogli powspominać czas spędzony u naszych niemieckich przyjaciół.

nadesłane/Starostwo Powiatowe w Kościerzynie

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.