Podopieczni ŚDS w Kościerzynie uczestnikami warsztatów z Grażyną Wyrwas

środa, 2 sierpnia 2017 r., 09:29
fot. nadesłane/Gdańska Fundacja Dobroczynności

W ramach projektu "Krakowska uczta kulturalna i inne atrakcje szansą na zapobieganie marginalizacji dorosłych osób niepełnosprawnych" podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy "Jesteśmy dla Ciebie" w Kościerzynie wzięli udział w warsztatach z Grażyną Wyrwas. Podczas nich tworzyli kaszubską biżuterię, czy wykonywali obrazy na płótnie.

Gdańska Fundacja Dobroczynności Środowiskowy Dom Samopomocy "Jesteśmy dla Ciebie" w Kościerzynie w roku 2017 ponownie realizuje projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Dotacyjnego Kultura Dostępna. Udało się pozyskać dofinansowanie na realizację zadania: "Krakowska uczta kulturalna i inne atrakcje szansą na zapobieganie marginalizacji dorosłych osób niepełnosprawnych".

Koncepcja projektu zmierza do podjęcia działań ułatwiających dorosłym osobom niepełnosprawnym oraz młodzieży szkolnej z małych miejscowości dostęp do kultury, zdobywanie ciekawych doświadczeń, budowanie kompetencji w jej odbiorze. W ubiegłym roku dzięki programowi uczestnicy brali udział w atrakcyjnych jednodniowych wycieczkach oraz spotkaniach z ludźmi kultury.

W tym roku podopieczni będą gościć na terenie Środowiskowego Domu osoby związane z kulturą regionalną, zespoły artystyczne propagujące kulturę kaszubską, odwiedzi ich również zespół wokalny. Atrakcją będzie wycieczka do Krakowa i okolic podczas której zwiedzą zabytki znajdujące się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Podopieczni placówki skorzystali już z kaszubskich warsztatów twórczych pod kierunkiem Grażyny Wyrwas. Podczas spotkania w czerwcu tworzyli biżuterię z motywami kaszubskimi ze skorupek strusich jaj. W lipcu wykonywali obrazy na płótnie również inspirując się wzorami regionalnymi. Zadanie realizowane będzie do końca grudnia tego roku.

Partnerami projektu są : Kościerskie Centrum Wolontariatu, Grażyna Wyrwas, Jan Wera, Zespół Szkół Publicznych nr 2 w Kościerzynie, Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 3 w Kościerzynie, Mentor Spółka z. o.o.

nadesłane/Gdańska Fundacja Dobroczynności

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.