Ulica ks. płk. Wryczy w Wielu na ukończeniu

środa, 2 sierpnia 2017 r., 09:20
Zastępca wójta Jan Orlikowski, radny z Wiela Jerzy Stoltmann oraz wójt Gminy Karsin Roman Brunke na ulicy Ks. Pułkownika Wryczy w Wielu po wylaniu I warstwy asfaltu Zastępca wójta Jan Orlikowski, radny z Wiela Jerzy Stoltmann oraz wójt Gminy Karsin Roman Brunke na ulicy Ks. Pułkownika Wryczy w Wielu po wylaniu I warstwy asfaltu fot. nadesłane/UG Karsin

Kończą się prace przy budowie ulicy Ks. Pułkownika Wryczy w Wielu. Wykonanie tego zadania jest niezwykle ważne dla mieszkańców Wiela jak i całej gminy. Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Usług Drogowo-Mostowych S.A. z Kościerzyny, które zaoferowało wykonanie zadania za kwotę 1.905.076,58 zł.

W ramach budowy powstaje 1160 m. jezdni wraz z chodnikami. Podbudowa drogi wykonana została z kruszywa łamanego wzmocnionego kruszywem stabilizowanym cementem. Nawierzchnia jezdni wykonana zostanie z betonu asfaltowego, a chodniki i wjazdy na posesje z kostki betonowej. Wykonawca planował zakończyć realizację inwestycji do końca lipca jednak z uwagi na opóźnienia w dostawie kostki brukowej przedłuży się o kilka dni budowa chodników.

Budowa ulicy była jednym z tematów zebrania wiejskiego w dniu 13 lipca w Wielu. Głównym tematem zebrania był problem braku koszy na śmieci przy sklepach spożywczych w Wielu i wniosek radnego Piotra Pryby, aby natychmiast wykonać nowy asfalt wraz z chodnikami na ulicy Wicka Rogali.

Zdaniem wójta gminy, po zrealizowaniu w 2017 roku budowy ul. Ks. Pułkownika Wryczy oraz robót drogowych w Osowie, Wdzydzach Tucholskich, Górkach i Borsku gmina wykona w 2018 r. co najmniej dwa lub trzy odcinki ulic w miejscowości Karsin. Będą to ulice Na Skarpie, Dworcowa, Polna i Słoneczna, dla których jest gotowe pozwolenie na budowę. W tej sprawie gmina złoży jeszcze we wrześniu br. wniosek o dofinansowanie z Krajowego Programu Budowy Dróg Lokalnych.

nadesłane/UG Karsin

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.