Kolejny miesiąc realizacji projektu "Jak Feniks z popiołu" za nami

środa, 2 sierpnia 2017 r., 09:11
fot. nadesłane/PCPR w Kościerzynie

Minął kolejny miesiąc realizacji projektu "Jak Feniks z popiołu". Był to intensywny czas zajęć i spotkań dla dzieci, rodziców i opiekunów - uczestników projektu. Po wakacyjnym odpoczynku, jego kontynuacja nastąpi we wrześniu.

W ramach aktywnych form integracji społecznej odbyły się zajęcia z terapii ruchem i choreoterapii. Zajęcia z psychologiem pozwalają dzieciom rozwijać kreatywność, uczą umiejętności komunikacji, autoprezentacji i przedsiębiorczości. Rozwijają inwencję twórczą, uczą pracy w grupie, nawiązywania kontaktów, podnoszą i odbudowują u dzieci własną samooceną. W ramach form integracji społecznej odbył się pierwszy z trzech warsztatów "kreatywnej kuchni" gdzie dzieci uczyły się, iż przygotowywanie posiłków może być świetną zabawą.

W ramach aktywnych form aktywizacji społecznej 30 uczestników brało udział w pierwszej wycieczce do Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Uczestnicy projektu wraz z dorosłymi korzystają ze wszystkich form wsparcia specjalistycznego. Psycholog, prawnik i lekarz psychiatra mają "pełne ręce roboty". Zainteresowanie tą formą pomocy jest duże, a to znaczy, że założenia projektu były trafne. Tak duże zainteresowanie ukazało jak niewystarczająca była do tej pory ta forma pomocy i jak jest ona nieodzowna na co dzień w pracy i opiece nad dziećmi.

Opiekunowie w ramach podnoszenia kompetencji zawodowych kontynuowali warsztaty Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Młodzież realizująca plany usamodzielnienia zdobywała wiedzę od mentora, który przekazuje doświadczenia własne.

Niespodzianką dla uczestników były przygotowane upominki dla osób najbardziej aktywnych. Stowarzyszenie poza projektem z własnych środków zakupiło upominki, za co bardzo dziękujemy.
Uczestników czeka w lipcu jeszcze wycieczka. Potem chwilę wytchnienia, aby następnie spotykać się we wrześniu i kontynuować zajęcia.

Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Placówek Socjalizacyjnych w Kościerzynie w partnerstwie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie w ramach Programu Funduszu Inicjatyw Społecznych współfinansowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

nadesłane/Marzena Hinca/Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.