Lipusz. Ulica Szeroka przebudowana

wtorek, 1 sierpnia 2017 r., 14:38
fot. nadesłane/UG Lipusz

Dotąd ulica Szeroka była tylko z nazwy. Jej odcinek, który został w ostatnim czasie poddany modernizacji, był zawężony, uniemożliwiając mijanie się dwóch samochodów. Problem, w szczególności kierowców, został rozwiązany, bo dzięki inwestycji szerokość drogi wynosi od 5,5 do 6,8 m.

Po modernizacji droga będzie miała od 5,5 do 6,8 metra szerokości oraz chodnik o szerokości 1,5 m. W ramach zadania utwardzono także przejście z ulicy Szerokiej do ulicy 8 Marca.

- Nawierzchnia wykonywana jest z kostki brukowej. Zdemontowane z drogi płyty drogowe zostaną wykorzystane do utwardzenie mniej uczęszczanych odcinków ulic, między innymi Topolowej i Różanej. Zmodernizowany odcinek ma długość blisko 250 metrów. Koszt przebudowy to około 225.000 zł - informuje lipuski urząd.

Dodajmy, że gmina Lipusz w bieżącym roku na przebudowę dróg i ulic przeznacza 1,3 mln zł. Największą część tej sumy, ponad 600 tys. zł., stanowi pomoc udzielona powiatowi kościerskiemu na przebudowę dróg powiatowych znajdujących się w ciągu ulic Lipowej i Wybickiego w Lipuszu oraz Bytowskiej w Papierni.

oprac. AL
UG Lipusz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.