Kolejne międzynarodowe laury zespołu Paradise

wtorek, 1 sierpnia 2017 r., 13:00
fot. nadesłane/Iwona Laska

Tancerki z Karsina i Czerska wchodzące w składa grupy tanecznej Paradise właśnie wróciły z południa Europy, gdzie w słonecznej i gorącej Chorwacji brały udział w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca "Island of Talent" Chorwacja 2017.

The International Festival for Children and Teenagers in Croatia odbył się w lipcu na wyspie Hvar. Patronat nad festiwalem sprawuje: Centrum Kultury i Sztuki "Cantabile", Top Art Dance Academy, grupa "Muzykoludzie" Turisticka Zajednica Grada Splita. Organizatorem był "Top Art Festival".

Swoje prezentacje tancerze przedstawili na 3 scenach w przepięknym Splicie, w teatrze oraz na uroczej wyspie Hvar w mieście Stari Grad. Grupa Paradise w ramach konkursu tanecznego przedstawiła swoje choreografie taneczne, które na tegorocznych Mistrzostwach Polski zdobyły tytuły Mistrza Polski i Vice Mistrza Polski. Jak się później okazało prezentacje uzyskały również uznanie międzynarodowego jury festiwalu, które postanowiło przyznać dwa pierwsze miejsca w kategorii disco dance i disco freestyle juniorzy i seniorzy, oraz nagrodę specjalną w postaci czeku w wysokości 500 euro.

Sam festiwal jest uznanym wydarzeniem artystycznym w kalendarzu kulturalnym Chorwacji. Promocją i transmisją festiwalu zajmuje się chorwackie radio i telewizja - HRTV. Każdy z zespołów uczestniczących w festiwalu mógł się zaprezentować swój dorobek artystyczny szerszemu gremium dzięki prezentacji w chorwackich mediach.

Warto tez dodać ze w ramach festiwalu zostały zorganizowane międzynarodowe warsztaty taneczne, dzięki którym dziewczęta mogły doskonalić swoje umiejętności i poznać nowe techniki tańca z zakresu salsy prowadzone przez Academy di Michael Valentini e Angela Lupa.

nadesłane/Iwona Laska/Kierownik zespołu Paradise

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.