Rekonstrukcje i koncert "Bartasa" - tak uczczą w Kościerzynie i Łubianie rocznicę Powstania Warszawskiego

poniedziałek, 31 lipca 2017 r., 14:33
fot. archiwum

Minuta ciszy w Godzinę W, Apel Poległych, czy rekonstrukcja wydarzeń z 1944 roku - tak w Kościerzynie i Łubianie uczczona zostanie 73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Na kościerskim Rynku odbędzie się także koncert Bartasa.

Przybliżenie działań powstańców będzie możliwe dzięki kościerskim harcerzom, którzy od lat dbają by pamięć o bohaterach wciąż była żywa. Wydarzenia upamiętniające wybuch Powstania Warszawskiego tradycyjnie odbędą się w Kościerzynie oraz Łubianie.

W Kościerzynie rozpoczną się o godzinie 16., gdzie chętni będą mogli obejrzeć elementy wojennej Warszawy. Dokładnie o godzinie 17., a więc w godzina "W " uczczona zostanie minutą ciszy. Po niej nastąpi krótka inscenizacja powstania oraz przedstawienie funkcjonowania poczty powstańczej. O godzinie 18. rozpocznie się koncert "Bartasa" - Bartosza Szymoniaka w repertuarze piosenek patriotycznych.

O godzinie 19. w Łubianie grupka młodych ludzi podbiegnie do ściany, by namalować na niej symbole "Polski Walczącej". Kilka minut później uczestnicy wydarzenia usłyszą strzały i wycie syren. Zza bram wybiegną harcerze, by zaatakować niemiecki posterunek. Wydarzenie zwieńczy Apel Poległych przy obelisku przy miejscowym kościele.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.