W wypadku stracił mamę. Jest sparaliżowany. 3-letni Dominik walczy, by odzyskać sprawność

poniedziałek, 31 lipca 2017 r., 14:14

Minął rok od tragicznego wypadku na trasie Kościerzyna-Stara Kiszewa, w którym na miejscu zginęła 19-letnia mama Dominika, w szpitalu zmarł jej partner. Półtoraroczny chłopiec cudem przeżył. Ma jednak przerwany rdzeń kręgowy. Trwa walka o to, by mógł samodzielnie poruszać się na wózku. Przed chłopcem długotrwały i kosztowny proces leczenia i rehabilitacji. W odzyskaniu przynajmniej częściowej sprawności może Dominikowi pomóc każdy z nas.

Był wtorkowy wieczór, 12 kwietnia 2016 roku. Wówczas półtoraroczny Dominik jechał z 19-letnią mamą, jej 23-letnim partnerem i 15-letnią ciocią z Wielkiego Klincza w kierunku Starej Kiszewy. Siedzący za kierownicą 23-latek, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, zderzył się czołowo z jadącym od strony Starej Kiszewy samochodem ciężarowym marki DAF. Na skutek zderzenia pojazdy wyniosło na drugi pas ruchu, gdzie zderzyły się z nissanem. 19-latka poniosła śmierć na miejscu. 23-letni kierowca zmarł w szpitalu. 1,5-roczny chłopiec wraz z 15-latką trafili do szpitala w ciężkim stanie.

Dominik w październiku skończy trzy latka. Wskutek wypadku chłopiec ma przerwany rdzeń kręgowy. Chłopcem opiekuje się dziadek. Każdego dnia walczą o odzyskanie przynajmniej częściowej sprawności. Ten mały bohater, pomimo ogromnego bólu, często się uśmiecha.

Przez ostatnie półtora roku Dominik przeszedł szereg operacji i zabiegów rehabilitacyjnych. Walczy o to, by samodzielnie mógł poruszać się na wózku. Aby tak się stało, czeka go jeszcze długotrwały i kosztowny proces leczenia i rehabilitacji.

Mieszkańcy powiatu kościerskiego niejednokrotnie pokazali, że potrzebujący pomocy, mogą liczyć na ich otwarte i dobre serca. Teraz mogą to uczynić ponownie. 14 sierpnia w godzinach od 15. do 22. na kościerskim Rynku odbędzie się bowiem koncert charytatywny "Z serca dla Dominika", podczas którego nie zabraknie licytacji i zbiórek do puszek na rzecz trzylatka.

- Każda pomoc jest bardzo ważna i daje szanse na poprawę zdrowia Dominika. Wspólnie możemy pomóc chłopcu w walce o samodzielność - podkreśla Karina Młodzianowska.

W programie koncertu charytatywnego również między innymi: występy zespołów Silverton *** oraz tańca nowoczesnego RYTM, kiermasz regionalny, fire show w wykonaniu grupy "Muspel", czy wiele atrakcji dla najmłodszych takich, jak: malowanie twarzy, animacje, czy konkursy.

Wszystkie uzyskane środki zostaną przeznaczone na rehabilitację Dominika.

Pomóc możesz też wpłacając na konto bankowe (Bank BZ WBK): 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374 tytułem "849 pomoc dla Dominika Raczkowskiego".

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.