Międzynarodowy Festiwal Folkloru dobiegł końca

poniedziałek, 31 lipca 2017 r., 11:27
fot. AL

Kilkanaście zespołów z rożnych zakątków kontynentów i pięć dni wspaniałych występów na Kaszubach - to bilans zakończonego w niedzielę festiwalu folkloru - Kaszubskich Spotkań z Folklorem Świata.

Główną ideą festiwalu była wymiana i przekazywanie dziedzictwa kulturowego różnych stron świata dla podtrzymywania zwyczajów i tradycji. Festiwal rozpoczął się w środę w Wielu, a zakończył w niedzielę w Brusach. Mieszkańcy powiatu kościerskiego przez cztery dni mieli okazję podziwiać zespoły taneczno-muzyczne aż na czterech scenach: w Wielu, Wdzydzach, Kościerzynie i Skorzewie, gdzie prezentowały się zespoły z takich krajów, jak: Włochy, Hawaje, Portugalia, Portoryko, Hiszpania, Słowacja, Francja, Serbia, czy Rosja. Nie brakło też naszych rodzimych zespołów z Kościerzyna oraz Wiela i Karsina.

Koncert finałowy festiwalu odbył się w niedzielę w Brusach.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.