Ponad 300 biegaczy na trasie Pętli "Tuszkowska Matka"

sobota, 29 lipca 2017 r., 18:18
fot. AL

Ponad 300 miłośników biegów pojawiło się na starcie Pętli "Tuszkowska Matka", która w sobotnie popołudnie zainaugurowała tegoroczne Święto Lipusza. Zawodnicy pokonali dystans 11,5 km. Pierwszy linię mety przekroczył Robert Sadowski. Bieg odbył się w ramach cyklu Kaszuby Biegają. Imprezie tradycyjnie towarzyszyły biegi dla dzieci.

Urokliwymi trasami gminy Lipusz przebiegała trasa biegu Pętli "Tuszkowska Matka". W zawodach wystartowała rekordowa liczba zawodników. Na starcie pojawiło się aż 317 biegaczy, którzy pokonali dystans 11,5 km. Big odbył się w ramach cyklu Kaszuby Biegają. Nie zabrakło też biegów dla najmłodszych miłośników aktywnego spędzania czasu.

- Do Lipusza przyjechaliśmy już drugi rok z rzędu. W ubiegłym roku biegła moja żona. W tym roku pobiegłem ja. Pasją do biegania dzielimy się także z naszymi dziećmi. W ramach "Małe Kaszuby Biegają" wystartowała nasza córeczka. Impreza naprawdę wspaniała. Trasa urokliwa. Za rok z pewnością też się tu pojawimy i wówczas pobiegniemy już wspólnie z żoną - podkreśla Adam, jeden z uczestników.

Wyniki Pętli "Tuszkowska Matka"

Kategoria - mężczyźni:
1. miejsce - Robert Sadowski (Gdynia)
2. miejsce - Łukasz Wirkus (Lipnica)
3. miejsce - Radosław Jankowski (Bytów)
4. miejsce - Adam Głogowski (Gdynia)
5. miejsce - Marek Jakubowski (Pszczółki)
6. miejsce - Adam Serocki (Elbląg)
7. miejsce - Dariusz Sopiński (Przechlewo)
8. miejsce - Jarosław Richert (Wejherowo)
9. miejsce - Łukasz Keslinke (Gdynia)
10. miejsce - Jakub Went (Łeba)

Kategoria - kobiety:
1. miejsce - Katarzyna Rutkowska (Białystok)
2. miejsce - Antonina Wirkus (Szczecinek)
3. miejsce - Monika Zielińska (Gdańsk)
4. miejsce - Ewa Maj-Płotka (Wejherowo)
5. miejsce - Aleksandra Baranowska-Trzasko (Gdynia)
6. miejsce - Iwona Sikora (Gdynia)
7. miejsce - Agnieszka Górniak-Antkowiak (Oborniki Śląskie)
8. miejsce - Tatiana Kukiełko (Mosty)
9. miejsce - Monika Krawczuk (Gdańsk)
10. miejsce - Paulina Zaborowska (Żukowo)

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.