Wojsko Polskie szuka bazy dla swoich pododdziałów w Kościerzynie

piątek, 28 lipca 2017 r., 10:27
fot. nadesłane/Starostwo Powiatowe w Kościerzynie

Być może to właśnie w Kościerzynie na terenie dawnego internatu PZS nr 3 Wojsko Polskie utworzy nową bazę dla pododdziałów Wojsk Obrony Terytorialnej. Wstępną rekomendację tej lokalizacji wyrazili już przedstawiciele WOT. Ostateczna decyzja należy jednak do Ministerstwa Obrony Narodowej.

Przed tygodniem w Starostwie Powiatowym w Kościerzynie odbyło się spotkanie z przedstawicielami Wojska Polskiego m.in. Rejonowego Zarządu Infrastruktury w Gdyni, 18 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Wejherowie oraz Agencji Mienia Wojskowego Oddział Regionalny w Gdyni. Dotyczyło ono przeglądu infrastruktury pod kątem możliwości rozmieszczenia pododdziałów Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT) na terenie powiatu kościerskiego.

- Było to już drugie tego typu robocze spotkanie, podczas którego strony wymieniły się informacjami na temat obiektów zlokalizowanych na terenie Kościerzyny, możliwych do zaadaptowania na potrzeby Wojsk Obrony Terytorialnej. Chodzi konkretnie o zabudowane nieruchomości stanowiące własność powiatu kościerskiego - część niską i wysoką dawnego budynku internatu Powiatowego Zespołu Szkół nr 3 w Kościerzynie - informuje Starostwo Powiatowe w Kościerzynie.

- Przedstawiciele powiatu wystosowali wolę odpłatnego przekazania tych nieruchomości na cele obronne Wojska Polskiego - dodaje.

Przedstawiciele Wojsk Obrony Terytorialnej wrazili rekomendację dla tej lokalizacji. Ostateczną decyzję podejmie jednak Ministerstwo Obrony Narodowej. Dodajmy, że w zainteresowaniu Wojska Polskiego są także inne lokalizacje.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.