Lubieszyn. Skoda rozbiła się na drzewie - ranny kierowca

piątek, 28 lipca 2017 r., 09:56
fot. AL

Kierujący skodą 20-letni mężczyzna trafił do szpitala po tym, jak kierowany przez niego pojazd zjechał na przeciwny pas ruchu, a następnie uderzył w przydrożne drzewo. Do zdarzenia doszło w piątkowy poranek na trasie Nowa Karczma - Lubieszyn.

Zgłoszenie o wypadku służby otrzymały w piątek po godzinie 8.

- Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 20-latek kierujący skoda najprawdopodobniej stracił panowanie nad samochodem, w wyniku czego zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Badanie alkotestem wykonane przez funkcjonariuszy wykazało, że 20-letni kierowca był trzeźwy - informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie, asp. Piotr Kwidziński.

Mężczyzna został zakleszczony w pojeździe. Udzielenie mu pomocy było możliwe dopiero po rozcięciu karoserii samochodu przez strażaków za pomocą narzędzi hydraulicznych.

W akcji ratowniczej wzięli udział strażacy z OSP Wysin, OSP Lubieszyn, JRG Kościerzyna oraz zespół ratownictwa medycznego.

Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

Policjanci apelują o spokojną, rozsądną ale przede wszystkim odpowiedzialną jazdę.

- Unikajmy nadmiernych prędkości, brawury i pośpiechu - apeluje asp. Piotr Kwidziński.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.