Trwają Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata

czwartek, 27 lipca 2017 r., 21:44
fot. AL

Trwa Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata". Aż do niedzieli na kaszubskich scenach będą pojawiały się grupy z różnych zakątków globu. W czwartek we Wdzydzach i Kościerzynie mieszkańcy i turyści mieli okazję podziwiać zespoły z Hawajów, Portugalii, Hiszpanii i Słowacji, Serbii i Rosji.

Festiwal, który cieszy się ogromną popularnością, rozpoczął się w środę w Wielu. Zespoły taneczno-muzyczne z różnych zakątków świata będą prezentowały swoje umiejętności na scenach festiwalowych w Wielu, Kościerzynie, Wdzydzach, Skorzewie, Konarzynach, Brusach i Chojnicach aż do niedzieli.

W powiecie kościerskim folklor świata zawita jeszcze w piątek i sobotę na sceny w Kościerzynie, Wielu, Wdzydzach i Skorzewie. W piątkowej odsłonie Międzynarodowego Festiwalu Folkloru na kościerskim Rynku wystąpią zespoły ze Słowacji, Hiszpanii oraz Kościerzyny. We Wdzydzach będzie okazja do poznania kultury Włoch, Francji, Rosji oraz obejrzenia kaszubskich grup z Kościerzyny, Karsina i Wiela. Na wielewskiej scenie nad jeziorem wystąpią natomiast zespoły z Włoch, Słowacji, Francji oraz Kaszubskie Nuty.

W sobotni wieczór muzyka świata zabrzmi w Kościerzynie, Wielu i Skorzewie. W Kościerzynie wystąpią zespoły z Włoch (start. godz. 19.), Portoryko i Francji, w Wielu - Kościerzyny, Hiszpanii, Rosji, Hawajów, Serbii (start. godz. 18.30), w Skorzewie - Serbii, Krebane, Portugalii oraz Zespół Kaszuby z Wiela i Karsina (start. godz. 18.30).

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.