Strażacy walczą ze skutkami ulew

czwartek, 27 lipca 2017 r., 11:41
fot. archiwum

Ponad 20 interwencji w związku z długotrwałymi opadami deszczu odnotowali kościerscy strażacy. Obecnie w akcji pozostaje dziesięć zastępów straży. Głównie działania dotyczą zalanych dróg i posesji. Tymczasem IMGW dla województwa pomorskiego wydało ostrzeżenie trzeciego stopnia.

Funkcjonariusze straży i ochotnicy z całego terenu powiatu kościerskiego walczą ze skutkami ulewy. Obecnie w akcji pozostaje 60 strażaków z 10 zastępów OSP i PSP. Jak informuje zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kościerzynie, mł. bryg. Tomasz Holc, od środy w związku z długotrwałymi opadami deszczu odnotowano ponad 20 interwencji. Głównie dotyczą one zalanych dróg i posesji.

Dodajmy, że w całym województwie pomorskim do czwartku do godziny 11. strażacy odnotowali łącznie 379 interwencji.

W związku z nieustającymi opadami wydano ostrzeżenie III stopnia. Zgodnie z nim przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących na znacznym obszarze bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska uniemożliwią prowadzenie działalności. Zalecana najwyższa ostrożność, potrzeba częstego śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

- Największe prawdopodobieństwo wystąpienia opadów przekraczających 50 mm w rejonie Zatoki Gdańskiej i na Kaszubach. W związku z tym w okresie 24. godzinnym, tj. od godziny 18. 26 lipca do 18. dnia 27 lipca, łączna suma opadów na przeważającym obszarze województwa wyniesie od 25 mm do 40 mm, w pasie od Półwyspu Helskiego poprzez Kaszuby po Bory Tucholskie od 40 mm do 60 mm, lokalnie około 120 mm. W nocy opady będą również występowały, ale o zdecydowanie mniejszym natężeniu - podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.