Ulewy nad Kaszubami. Wydano ostrzeżenia

środa, 26 lipca 2017 r., 11:24
Mapa ostrzeżeń hydrologicznych Mapa ostrzeżeń hydrologicznych fot. internet/pogodynka.pl

Na całym Pomorzu we znaki dają się intensywne opady deszczu. Wydano ostrzeżenia hydrologiczne i meteorologiczne, natomiast strażacy na terenie województwa odnotowali już ponad pięćdziesiąt interwencji w związku zalaniami i podtopieniami.

Wakacyjna pogoda nie rozpieszcza. W związku z intensywnymi opadami deszczu wydano dla województwa pomorskiego ostrzeżenia hydrologiczne i meteorologiczne. Instytut Meteorologii i Gospodarki wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia.

- Prognozuje się wystąpienie opadów o natężeniu umiarkowanym i okresami silnym. W dzień 26 lipca prognozowana wysokość opadów od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 30 mm, w nocy (z 26 na 27.07) od 5 mm do 10 mm, lokalnie 15 mm. W dzień (27.07) od 5 mm do 10 mm, lokalnie 15 mm. Miejscami suma opadów za cały okres ważności ostrzeżenia osiągnąć może 50 mm. Spodziewaj się utrudnień. Możliwe lokalne podtopienia dróg lub nieruchomości. Pogorszenie warunków jazdy z powodu ograniczonej widzialności i ryzyka utraty przyczepności. - informuje MeteoAlarm.

Wydano też ostrzeżenie hydrologiczne II stopnia. W związku z przewidywanymi znacznymi opadami deszczu, na rzece Raduni przewiduje się stopniowe wzrosty poziomów wody, lokalnie powyżej stanów ostrzegawczych.

W związku z ulewami sporo interwencji odnotowują strażacy. Na całym Pomorzu interweniowali już ponad 50 razy.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.