Prezydent Andrzej Duda na Kaszubach - spotkał się harcerzami

środa, 26 lipca 2017 r., 08:30
fot. nadesłane/Piotr Kwidziński

Wtorkowym późnym popołudniem śmigłowiec na pokładzie z prezydentem Andrzejem Dudą wylądował na lotnisku w Kornem. Głowa państwa została powitana przez harcerzy z Łubiany i Lipusza, a następnie prezydent udał się na obóz harcerski nieopodal Sulęczyna.

We wtorek po godzinie 18. w Kornem wylądował helikopter z prezydentem Andrzejem Dudą. Na lotnisku powitali go harcerze z Hufca Kościerzyna, tj. 23. DH z Łubiany im. Remusowa Kara i 7. DH z Lipusza im. Bł. Ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego.

- Harcerze podarowali prezydentowi widokówki okolicznościowe z kościerskimi skautami, medal okolicznościowy oraz książkę Karoliny Kulas - poświęconą Aleksandrowi Majkowskiemu, Remusowi i jego związkom z Łubianą - informuje Piotr Kwidziński z 23. Drużyny Harcerskiej "Remusowa Kara" z Łubiany.

Wprost z lotniska w Kornem prezydent Andrzej Duda udał się do harcerzy przebywających na obozie nieopodal Sulęczyna, gdzie nad jeziorem Sumino wypoczywali harcerze z 7. Drużyny Warszawskiej oraz 1. Drużyny Płońskiej Skautów Europy. Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego ,,Zawisza", Federacji Skautingu Europejskiego.

Jak informuje Kancelaria Prezydenta, w spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele organizacji harcerskich działających na terenie Polski, objętych honorowym protektoratem Prezydenta RP: Związku Harcerstwa Polskiego, Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, Royal Rangers Polska, Niezależnego Kręgu Instruktorów Harcerskich "Leśna Szkółka" oraz minister Wojciech Kolarski.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.