Kościerzyna. X Turniej Drużyn Podwórkowych za nami

środa, 26 lipca 2017 r., 08:15
fot. nadesłane/KOSiR

W dniach 19-20 lipca na Stadionie Miejskim w Kościerzynie odbył się X Turniej Drużyn Podwórkowych o Puchar Burmistrza Miasta Kościerzyna. W zmaganiach udział wzięło łącznie 15 zespołów, czyli ponad 135 młodych miłośników piłki nożnej.

Rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach wiekowych. W grupie chłopców klas I-III znalazło się 5 zespołów, chłopców klas IV-VI, siedem drużyn oraz trzy ekipy dziewcząt klas I-VI. Zmagania toczyły się na dwóch boiskach trawiastych płyty meczowej Stadionu Miejskiego. Pierwszego dnia zespoły rozgrywały mecze fazy zasadniczej, zaś drugiego drużyny rywalizowały o ostateczne pozycje w klasyfikacji. Wszystkie spotkania wywoływały spore emocje zarówno wśród samych zawodników, jak i zgromadzonej publiczności, którą głównie stanowili opiekunowie, rodzice i dziadkowie.

Turniej cieszy się rosnącą popularnością i przyciąga do Kościerzyny także okoliczne drużyny amatorskie. W tym roku na uczestników czekało mnóstwo niespodzianek, gdyż była to jubileuszowa, dziesiąta edycja turnieju. Przez dwa dni zawodnicy oprócz rozgrywania meczy mogli spróbować sił w konkurencjach z nagrodami, a także mieli okazję podziwiać widowiskowy pokaz technik piłkarskich w wykonaniu Bartłomieja Onderskiego. Na tak okrągłej rocznicy nie mogło zabraknąć również tortu.

Uczestnicy walczyli o puchary, medale, statuetki za indywidualne osiągnięcia. Także opiekunowie drużyn, którzy przez dwa dni udzielali cennych rad i wsparcia swoim podopiecznym otrzymali upominki. Na zakończenie zmagań szczególne podziękowania otrzymał Henryk Błaszkowski, pasjonat sportu oraz członek Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, dzięki któremu już od tylu lat odbywa się turniej.

Organizatorami wydarzenia byli: miasto Kościerzyna, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kościerzynie,Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie, Kościerski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościerzynie.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

Chłopcy klasy I-III
1. Plebanka
2. TKF Korner
3. LKS Ceramik Łubiana
4. FC United Zjednoczeni
5. Ogniste Strzały

Chłopcy klasy IV-VI
1. Orlik SP 6
2. Dream Team Kościerzanka
3. Orlik 3
4. TKF Korner
5. Huragan Nowe Polaszki
6. Czarne Orły
7. Orły Nowe Polaszki

Dziewczęta
1. Łubiana Team
2. Fire Flyes
3. Juniorki

nadesłane/KOSiR

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.