Muzycznie, rodzinnie i na sportowo - sprawdź, co będzie się działo w weekend

czwartek, 20 lipca 2017 r., 10:34

Przed nami kolejny wakacyjny weekend, który upłynie pod znakiem koncertów, rodzinnych pikników i sportowych wyzwań. W sobotę na kościerskim Rynku wystąpi Sławomir, we Wdzydzach z kolei trzynasta odsłona Festiwalu Piosenki Żeglarskiej "Burczybas". W niedzielę na terenie byłej żwirowni w Rybakach odbędzie się szósta edycja biegu dla wytrwałych.

Piątek

Koncertowy weekend we Wdzydzach
Kolejny muzyczny weekend zapowiada się w Tawernie we Wdzydzach. W piątek na tamtejszej scenie zaprezentuje się Vintage-Akustycznie, czyli duet Krzysztof Wałecki i Darek Pietrzak. Duet wykonuje szereg znakomitych coverów w aranżacji na dwa głosy i dwie gitary akustyczne Krzysztof Wałecki - kompozytor, autor tekstów, gitarzysta i wokalista. Wokalista legendarnego "Oddziału Zamkniętego", twórca i autor wszystkich kompozycji zespołu Vintage. Darek Pietrzak - wokalista, gitarzysta, kompozytor, twórca i lider zespołu "Parkway". W sobotę wystąpi z kolei zespół Alternatywa. Start obu koncertów o godzinie 21. Wstęp wolny.

Sobota

Darmowy spacer z przewodnikiem po Kościerzynie
Burmistrz Miasta Kościerzyna serdecznie zaprasza w sobotę 15 lipca w godzinach 11-13 do wspólnego zwiedzania z przewodnikiem najpiękniejszych zakątków Kościerzyny. W darmowych, miejskich spacerach z przewodnikiem wziąć udział może każdy turysta albo mieszkaniec miasta, który pragnie odkryć na nowo historię swojej okolicy. Start przy Muzeum Ziemi Kościerskiej.

Piknik Rodzinny w Liniewku
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Nowej Karczmie oraz sołectwo Liniewko zapraszają na Piknik Rodzinny, który odbędzie się w sobotę na boisku rekreacyjnym w Liniewku, rozpoczęcie o godz. 15. W programie: wspólny poczęstunek, spektakl teatralny "Kot w Butach", gry i zabawy, zjeżdżalnia, ognisko, przejażdżki wozem drabiniastym.

VI Spartakiada jednostek OSP w Karsinie
Przed nami już szósta edycja spartakiady strażackiej. W sobotnie popołudnie na boisku w Karsinie o godzinie 17. rozpoczną się zawody strażackie jednostek OSP gminy Karsin oraz jednostek gmin ościennych. W programie także występ Orkiestry Dętej OSP Osowo, loteria fantowa, czy IV Mistrzostwa Gminy Karsin w przeciąganiu liny. Na godz. 20 zaplanowano Rewię Piosenki Polskiej "Piosenka jest dobra na wszystko" w wykonaniu Teatru Muzycznego "Hals" z Gdyni. O 21.30 rozpocznie się zabawa taneczna.

Koncert Sławomira na kościerskim Rynku
W ramach Letniego Grania w sobotę na scenie na Rynku w Kościerzynie odbędzie się koncert zespołu Lecimy, Claudi oraz Sławomira. Claudi to młoda gwiazda disco polo, która zadebiutowała na rynku muzycznym w 2015 roku z piosenką "Daj mi tę noc". Sławomir to polski aktor, showman i piosenkarz rock-polo, jego największe hity to: "Megiera" czy "Ni mom hektara". Start - godz. 18.30.

XIII Festiwal Piosenki Żeglarskiej "Burczybas"
Festiwal Piosenki Żeglarskiej we Wdzydzach odbędzie się już po raz trzynasty. Podczas największego na Kaszubach festiwalu piosenki szantowej "Burczybas" wystąpią: Szkocka Trupa, Atlantyda, Poszedłem na Dziób oraz Tomasz Kuręda. W tym samym dniu od godziny 11.00 rozegrane zostaną Regaty o Puchar Stolema.

Niedziela

Bieg Twardego
Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja biegu dla wytrwałych - Biegu Twardego. Zawodnicy będą mierzyć się z bagnami, tonami żwiru i własnymi słabościami. Trasa z biegu z pewnością nie należy do łatwych. Zawodnicy będą musieli trzymać się wyznaczonych linii, a każde pójście na łatwiznę będzie groziło dyskwalifikacją. Ci, którzy podejmą wyzwanie, będą mieli zadanie przebiec przez tereny bagienne, koryta zabagnionych rzeczek i podbiec pod piaszczyste góry byłej żwirowni. Podejmij wyzwanie. Dołącz do silnych ciałem i niezłomnych duchem lub pojaw się o kibicuj tym, którzy odważyli zmierzyć się ze swoimi słabościami. Start Biegu Małego Twardziela o godz. 11.15, o godz. 12. rozpocznie się Bieg Twardego.

Rajd Rowerowy w Dziemianach
Ośrodek Kultury w Dziemianach zaprasza wszystkich miłośników jednośladów na niedzielny Rajd Rowerowy najpiękniejszymi zakątkami gminy Dziemiany. Rajd rozpocznie się o godzinie 14.30 przy Gminnym Centrum Informacji Turystycznej w Dziemianach. Trasa będzie prowadzić przez Piechowice, Dąbrowę, Czarlinę (gdzie na uczestników czeka ognisko), Kloc, Piechowice i z metą w Dziemianach.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.