Jechał wężykiem. Wiózł dzieci. Wydmuchał blisko 3 promile alkoholu

poniedziałek, 17 lipca 2017 r., 12:49
fot. nadesłane/KWP w Gdańsku

16 dzieci w wieku od 7 do 11 lat wracało z obozu w Ostrzycach. W Kościerzynie odbył się postój. Po nim ruszyli w drogę do Łodzi - wężykiem. Podejrzewając, że kierowca autokaru może być pijany, inni kierowcy powiadomili policję. 40-latek wydmuchał blisko trzy promile alkoholu.

W niedzielne popołudnie dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim otrzymał zgłoszenie o kierowcy autokaru, który miał poruszać się tak zwanym wężykiem po całej szerokości drogi.

- Jak ustalił dyżurujący przy telefonie funkcjonariusz, kierowca jechał drogą wojewódzką nr 214 w kierunku Skórcza. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów z pobliskiego posterunku, którzy w miejscowości Drewniaczki zauważyli stojący na poboczu autokar. Funkcjonariusze ustalili, że kierowca tego pojazdu jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 3 promile alkoholu - informuje asp.sztab. Marcin Kunka, rzecznik starogardzkiej policji.

- Mężczyzna godzinę wcześniej wyjechał z Kościerzyny i przewoził 16 dzieci w wieku od 7 do 11 lat, które wracały do Łodzi z obozu szkoleniowego w Ostrzycach. Mieszkaniec Łodzi został zatrzymany i spędził noc w policyjnym areszcie, a dzieci wróciły do domu z innym przewoźnikiem - dodaje.

Kierowca jak wytrzeźwieje odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym. Za popełnienie tego przestępstwa kodeks przewiduje karę do trzech lat więzienia.

- Śledczy rozważą również możliwość przedstawienia 40-latkowi zarzutów dotyczących narażenia swoich pasażerów na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - podsumowuje KPP w Starogardzie Gdańskim.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.