Grabowska Huta. Sołeckie zmagania gminy Nowa Karczma

niedziela, 16 lipca 2017 r., 11:00

Szybka sekretarka, wykopki, hula hop, wyścig pająków, pompowanie, czy zgrany duet - w takich konkurencjach zmierzyły się reprezentacje 16 sołectw z gminy Nowa Karczma podczas tegorocznego turnieju, który odbył się w sobotnie popołudnie w Grabowskiej Hucie. Rywalizację zwieńczył koncert grupy Fajters oraz zabawa taneczna.

W szranki o tytuł najsprawniejszego sołectwa stanęło szesnaście zespołów. Na pierwszy ogień poszły reprezentantki płci żeńskiej, które zmierzyły się konkurencji szybka sekretarka. Musiały w jak najkrótszym czasie pokonać wyznaczony odcinek z przeszkodami, biegnąc w gumofilcach i trzymając w ręku filiżankę z wodą. W kolejnej dyscyplinanie - wykopki - zawodnik każdego z sołectwa w rękawicach boskerskich musiał uzbierać jak najwięcej ziemniaków w określonym czasie.

Wyścig pająków to kolejne zadanie, z którymi musieli zmierzyć się zawodnicy. Dwaj reprezentanci danego sołectwa musieli założyć pas zamoconowany do liny i przeciągnąć dwóch zawodników z przeciwnej drużyny na swoje pole, by zdobyć umieszczone na kijku kubki. W hula-hop rywalizowało po pięciu przedstawicieli drużyn, a ich zadaniem było pokonanie toru przeszkód trzymając się za ręce, a następnie przejście przez hula-hop.

Niemniej widowiskową konkurencją było zadanie "pompowanie" polegające na napompomowaniu balonu za pomocą przysiadów na pompce. W ostatniej dyscyplinie zmierzyły się duety. Zawodnicy z przywiązanymi nogami i piłką pomiędzy nimi, musieli pokonać wyznaczony odcinek.

Nie obyło się także bez specjalnej konkurencji dla sołtysów.

Punktacja drużynowa:
1. Szumleś Szlachecki
2. Grabowska Huta
3. Skrzydłowo
4. Nowy Barkoczyn
5. Liniewko
6. Będomin
7. Grabówko
8. Nowa Karczma
9. Lubań
10. Szpon
Grabowo Kościerskie
11. Sztofrowa Huta
12. Szatarpy
13. Jasiowa Huta
14. Stary Barkoczyn
Szumleś Królewski

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.