Trwa 44. Jarmark Wdzydzki

niedziela, 16 lipca 2017 r., 09:00
fot. AL

Trwa największa plenerowa impreza folklorystyczna na Kaszubach. Na odwiedzających w iedzielę skansen czeka kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego, a także liczne występy artystyczne i konkursy.

Jarmark Wdzydzki od lat cieszy się ogromną popularnością. Nie inaczej jest i w tym roku. W ten weekend skansen odwiedza tysiące zwiedzających nie tylko z Kaszub, ale i z całego kraju.

Zwiedzający nie mogli narzekać na brak atrakcji. Na scenie odbywały się liczne występy artystyczne i konkursy dla publiczności. W programie między innymi koncerty zespołów Orkiestra Świętego Mikołaja i Niwa Modrego Lnu, recital Pawła Ruszkowskiego, występy grup folklorystycznych z Kaszub i Słowacji, pokazy i warsztaty sztuki ludowej, dawnych rzemiosł i zawodów, czy przysmaki kuchni regionalnych.

W sobotni dzień jarmarkowi towarzyszyła akcja "Pomorskie dla Zdrowia". W jej chętni mogli skorzystać bezpłatnych porad i konsultacji.

Jarmark potrwa do godziny 18.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.