Wdzydze. Skorzystaj z bezpłatnych badań i konsultacji

piątek, 14 lipca 2017 r., 13:17

W ramach akcji "Pomorskie dla Zdrowia" aż w czterech pomorskich miejscowościach mieszkańcy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji. W przedsięwzięcie zaangażował się także Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie. Porad u kościerskich lekarzy będzie można zaczerpnąć w najbliższą sobotę we Wdzydzach, gdzie odbędzie się inauguracja akcji.

"Pomorskie dla Zdrowia" - to przedsięwzięcie organizowane przez Urząd Marszałkowski w Gdański. Jego inauguracja nastąpi już w sobotę, 15 lipca podczas 44. Jarmarku Wdzydzkiego nad Jeziorem Gołuń, gdzie Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie będzie promować akcję "Pomorskie dla czerniaka".

- Głównym celem wydarzenia jest upowszechnienie wiedzy z zakresu profilaktyki czerniaka i czynników zachorowania na nowotwór oraz uświadamianie zagrożeń z nim związanych. W ramach akcji odbędą się konsultacje dermatologiczne wraz z możliwością wykonania badania dermatoskopowego zmian skórnych. Udzielane będą również porady dotyczące ochrony skóry przed szkodliwym promieniowaniem UV i wyczuwania guzków piersi na fantomach. Nasz personel wkłada dużo serca w przygotowanie stoiska oraz propozycji, jak najskuteczniej zachęcić turystów do przebadania się - podkreśla Anita Dahm-Sobczyńska ze Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie.

Stoisko kościerskiego szpitala będzie znajdowało się blisko wejścia, w pobliżu wiatraka z Brus. Będzie można go dowiedzieć w godzinach od 10 do 18.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.