Sprawdź, co będzie się działo w weekend

piątek, 14 lipca 2017 r., 11:03

44. Jarmark Wdzydzki, śląskie szlagiery z Mariuszem Kalagą czy turniej sołectw gminy Nowa Karczma - między innymi takie atrakcje czekają na mieszkańców powiatu kościerskiego i turystów.

Piątek

Kościerzyna. Kolory trzeźwości i bezpieczeństwa
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Kościerski Dom Kultury zapraszają na drugi piknik organizowany w ramach kampanii "Kolory trzeźwości i bezpieczeństwa", który odbędzie się w godzinach od 15 do 18 w Ogródku Jordanowskim w Kościerzynie. W programie: grill, dmuchany plac zabaw, konkursy, gry zręcznościowe, wata cukrowa, fotobudka, kącik malucha, animatorzy, pokazy policyjne. Organizatorzy przewidzieli również wiele konkursów z atrakcyjnymi nagrodami.

Sobota

44. Jarmark Wdzydzki
W ten weekend odbędzie się największy na Kaszubach kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego, czyli 44. Jarmark Wdzydzki. W programie: kiermasz prac artystów ludowych, rzemieślników i rękodzielników z kraju i zagranicy, koncerty zespołów ORKIESTRA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA i NIWA MODREGO LNU, recital Pawła Ruszkowskiego, występy grup folklorystycznych z Kaszub i Słowacji, pokazy i warsztaty sztuki ludowej, dawnych rzemiosł i zawodów, przysmaki kuchni regionalnych, gry, zabawy i konkursy.

Wdzydze. Pomorskie dla Zdrowia
W sobotę, 44. Jarmarkowi Wdzydzkiemu towarzyszyć będzie akcja "Pomorskie dla Zdrowia" organizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego przy współudziale Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie. W programie znajdą się następujące bezpłatne badania i konsultacje: konsultacje dermatologiczne - dermatoskopowe badanie znamion, porady dietetyczno - żywieniowe, konsultacje nt. ochrony skóry przed promieniowaniem UV, badania - pomiar cukru, pomiar ciśnienia, BMI, pomiar cholesterolu, kwasu moczowego, nauka samobadania piersi, szkolenia i pokazy zespołu ratownictwa medycznego, promowanie programu "Wolontariat szpitalny" oraz idei wolontariatu.

Darmowy spacer z przewodnikiem po Kościerzynie
Burmistrz Miasta Kościerzyna serdecznie zaprasza w sobotę 15 lipca w godzinach 11-13 do wspólnego zwiedzania z przewodnikiem najpiękniejszych zakątków Kościerzyny. W darmowych, miejskich spacerach z przewodnikiem wziąć udział może każdy turysta albo mieszkaniec miasta, który pragnie odkryć na nowo historię swojej okolicy. Start przy Muzeum Ziemi Kościerskiej.

Turniej Sołectw Gminy Nowa Karczma
W sobotnie popołudnie na boisku w Grabowskiej Hucie rywalizować będą sołectwa gminy Nowa Karczma. W programie także wspólny poczęstunek oraz tort z okazji 120 - lecia Banku Spółdzielczego w Starogardzie Gdańskim. Na najmłodszych czekać będzie mini wesołe miasteczko. Na zakończenie sołeckiej rywalizacji odbędzie się koncert zespołu Fajters oraz zabawa taneczna.

Kościerzyna. Śląskie szlagiery z Mariuszem Kalagą
W sobotni wieczór na Rynku Miasta w Kościerzynie szykuje się nie lada gratka dla miłośników śląskich szlagierów. Na scenie wystąpi Mariusz Kalaga - znany między innymi z utworów "Jedna z gwiazd", "Nie zapomnę tamtej nocy", czy "Tu jest Twój Dom".

Niedziela

Odpust w Sianowskim Sanktuarium
W niedzielę w Sanktuarium w Sianowie odbędą się uroczystości główne Wielkiego Odpustu. Do świątyni Matki Boskiej Królowej Kaszub przybędą tysiące pielgrzymów. O godz. 5.30 odbędą się Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. O godz. 6 i 7.30 odprawione zostaną msze św. z kazaniem. Pielgrzymi będą witani od godz. 9. O godz. 11 różaniec przy ołtarzu polowym odmówi ojciec Jesse. Suma pontyfikalna pod przewodnictwem biskupa Ryszarda Kasyny. Po sumie w sanktuarium nastąpi przyjęcie do Bractwa Świętego Szkaplerza.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.