Pożar lasu w Leśnictwie Zabrody - w akcji 80 strażaków. Na szczęście to tylko ćwiczenia

czwartek, 13 lipca 2017 r., 13:36
fot. nadesłane/JRG Kościerzyna

12 zastępów straży pożarnej z terenu powiatu kościerskiego i Kartuz, łącznie 80 strażaków OSP i PSP walczyło z pożarem lasu, do którego doszło w środę w Leśnictwie Zabrody. Zagrożenie, dzięki wzorowej współpracy służb, szybko udało się opanować. Szczęśliwie był to tylko scenariusz ćwiczeń "Lasy 2017", w które zaangażowani byli także zespół inspekcyjny Komendy Wojewódzkiej PSP w Gdańsku oraz przedstawiciele i pracownicy nadleśnictwa.

Lasy 2017 - pod takim kryptonimem w środę na terenie Nadleśnictwa Kościerzyna przeprowadzone zostały ćwiczenia doskonalące jednostek OSP i PSP na wypadek pożaru lasów.

- Tematem ćwiczeń było prowadzenie działań ratowniczo - gaśniczych na terenach leśnych. Działania polegały na współdziałaniu podmiotów ratowniczych podczas gaszenia kompleksów leśnych, sprawdzeniu stopnia zabezpieczenia zaopatrzenia wodnego, w głównej mierze praktycznego sprawdzenia sposobów dostarczania wody do działań na znaczne odległości, sprawdzeniu stanu technicznego sprzętu silnikowego użytkowanego przez jednostki OSP oraz organizacji łączności radiowej dla potrzeb akcji ratowniczo-gaśniczej przy wykorzystaniu sieci radiowej PSP - informuje mł. bryg. Tomasz Holc, zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kościerzynie.

Podsumowania ćwiczeń dokonali Komendant Powiatowy PSP w Kościerzynie bryg. Tomasz Klinkosz oraz nadleśniczy Krzysztof Frydel.

- Ćwiczenia przebiegły prawidłowo, wskazując dużą mobilizację i zaangażowanie służb ratowniczych oraz gospodarzy terenu - podkreśla mł. bryg. Tomasz Holc.

Łącznie w działania zaangażowanych było 80 strażaków z JRG Kościerzyna, JRG Kartuzy, OSP Górki, OSP Osowo, OSP Wdzydze Tucholskie, OSP Osowo, OSP Karsin, OSP Wiele, OSP Skorzewo, OSP Lipusz.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.