Weronika Lizakowska z dwoma srebrami Mistrzostw Polski i awansem na Mistrzostwa Europy

czwartek, 13 lipca 2017 r., 12:00
fot. nadesłane/Wojciech Pobłocki

Od piątku do niedzieli w Toruniu trwały 71. Mistrzostwa Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce. Wielki sukces podczas nich odniosła zawodniczka kościerskiego Remusa - Weronika Lizakowska, zdobywając dwa srebrne medale w biegu na 3.000 m i 1.500 m oraz awans na letnie Mistrzostwa Europy w Grosseto.

Pierwszego dnia zawodów Weronika wystartowała na 3km zdobywając srebrny medal po zaciętej walce z bardzo szybką Beatą Topka z Taleksu Borzytuchom. Bieg był bardzo szybki z atakiem na minimum Mistrzostw Europy. Weronika pobiegła znakomicie poprawiając swój rekord życiowy o 10s (9.34.91s) ulegając o 2.5s Beacie Topka.

Trzecie miejsce i także awans na ME zajęła zawodniczka Olimpii Grudziądz Eliza Megier 9.36.07s. Jak twierdzą sędziowie, był to najbardziej obiecujący bieg w historii juniorów (padło 15 życiówek zawodniczek).

Drugim startem Weroniki było 1500m, które także okazało się szczęśliwe, bowiem Weronika zdobyła także srebrny medal z wynikiem 4.28.83s. Był to bieg typowo po medal, tym bardziej, że Weronika prędzej na mityngu międzynarodowym w Bydgoszczy wybiegała minimum na ME. Zatem kościerska zawodniczka zdobyła dwa medale Mistrzostw Polski i dwa minima na Mistrzostwa Europy w Grosseto-Włochy. Mistrzostwa Europy zaczynają się 20 lipca. Trzymamy kciuki.

nadesłane/Wojciech Pobłocki

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.