IMGiW ostrzega przed ulewami. Mają przejść także nad Kaszubami

środa, 12 lipca 2017 r., 11:04
fot. nadesłane

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku wydały ostrzeżenia o prognozowanych w województwie pomorskim silnych ulewach.

Zgodnie z komunikatem Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego na Kaszubach i na całym Pomorzu prognozowane są ulewy o silnym natężeniu. Mają wystąpić w środę od godz. 14 i potrwać do czwartku rana. Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Wysokość opadów sięgać może od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 35 mm. Możliwe, że wystąpią też burze.

W związku z prognozami Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia o intensywnych opadach deszczu. Zgodnie z jego treścią, przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.